Žalgiris pidas Realiga põnevusmatši, kuid andis koduväljakul lõpuminutitega võidu käest

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kaunase Žalgiris vs Madridi Real.
Kaunase Žalgiris vs Madridi Real. Foto: Erikas Ovčarenko/Scanpix

Korvpalli Euroliiga matšis pidi Kaunase Žalgiris koduväljakul tunnistama Madridi Reali nappi 93:90 paremust.

300-pealise publiku ees peetud kohtumine kulges mõlemapoolsete tõusude ja mõõnadega. Real alustas matši väga hoogsalt, esimesed üheksa lähiviset sopsasid ning avaveerandiga koguti 32 silma võõrustajate 24 vastu.

Pärast esimesi vahetusi külaliste rütm lagunes. Rollid läksid põhimõtteliselt vahetusse. Kolmese joone tagant kindluse leidnud Žalgiris põrutas kümne minutiga omakorda 30 punkti. Poolajapausile pääseti 54:48 eduseisus, selleks hetkeks tabati kaugviskeid 12/8.

Koduperemehed jätkasid energiliselt ka pärast pikemat puhkust. Parimal juhul kasvatati edu 11-punktiliseks. See võinuks veelgi suuremaks käriseda, ent Reali apse ei suudetud päris 100-protsendiliselt ära kasutada. Veerandaeg jäi 19:19 viiki.

Otsustav vaatus algas Žalgirisele väikese šokiga. Külalised tegid nobedalt 11:2 minispurdi ja pääsesid kolmega juhtima. Mäng polnud aga sugugi mitte tehtud. Martin Schilleri hoolealused said Real sabast kinni ning mäng oli õige pea tasa.

Punkt-punkti heitluses sai lõpu eel kerge initsiatiivi Žalgiris. 2.52 enne lõpuvilet kasvatati edu 86:81 peale, kuid vastavalt mängu iseloomule ei piisanud sellestki. Reali tsenter Walter Tavares tõstis korvi alt minutiga kuus vastuseta punkti - pluss üks külalistele.

Žalgiris eksis taas, Tavares korjas Sergio Llulli mööda läinud kolmese ründelauast, talle tehti viga ning 221 cm pikkune pallur realiseeris mõlemad vabavisked. Võõrustajatel vastust puudus ning kaotusest enam pääsu polnud.

Hiilgava partii tegi Tavares, kes tõi 22 punkti, tabades sealjuures kõik üheksa väljakult teele saadetud viset, vabaviskeid sopsas ta viiest neli. Lisaks läks kirja 12 lauapalli. Facundo Campazzo toetas teda 19 silma ja 10 resultatiivse sööduga.

Žalgirise parim oli 18 punkti, üheksa söötu ja seitse lauda kogunud Thomas Walkup. Marius Grigonis lisas 17 silma.

Real sai nelja kaotuse kõrvale kirja kolmanda võidu, Žalgiris on seitsmest mängust võitnud viis.

Päeva esimeses mängus alistas Istanbuli Fenerbahce koduväljakul 83:71 Moskva Himki.

Eile oli võistlustules ka Sander Raieste koduklubi Vitoria Baskonia. Vastu tuli võtta teine järjestikune napp kaotus, koduväljakul jäädi 86:88 alla Villeurbanne-Lyoni Asvelile. Meie mees ei pääsenud jälle platsile.  Prantsusmaa klubi teenis hooaja esimese võidu.