ANALÜÜS ⟩ Suurepärase poolaja teinud Eesti käsipallurid jäid lõpuks Saksamaa rongi alla

Ville Arike
Armi Pärt (nr 50) võitleb vastasega mängus Eesti - Saksamaa.
Armi Pärt (nr 50) võitleb vastasega mängus Eesti - Saksamaa. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Eesti käsipallikoondis pidas 2022. aasta EM-valiksarjas teise mängu ja pidi vastu võtma teise kaotuse, Kalevi spordihallis jäädi ühele suursoosikule Saksamaale alla 23:35. Seejuures oli poolajavileks kaotusseis vaid 12:13.

Vaatamata publiku toetuse puudumisele suutis Eesti raske vastasega kohtudes püsida ühe poolaja väga hästi mängus. Postimees analüüsib, mis aitas koondisel mitme võtmemängija eemalejäämist trotsides esitada hea esimese poolaja ning mis juhtus pärast vaheaega.

Keskendumine ja hingestatus. Ehkki Eesti esimest väravat tuli oodata üle seitsme minuti, oldi selleks ajaks taga ainult 0:2 ning oluline oli asjaolu, et nimeka koondise vastu ei tuntud aukartust. Päris esimeste minutite põhjal võis jääda mulje, et meil pole siin suurt midagi teha, kuid seejärel saadi Andris Celminši viskega punn eest.