Kas 2016. aasta ime kordub? Leicester City tõusis Premier League'is esikohale

Christopher Krutto
Jamie Vardy.
Jamie Vardy. Foto: Rui Vieira/AP

Täna kohtusid Inglismaa jalgpalli kõrgliigas viimaste aastate valitsejad Manchester City ja Liverpool, kes mängisid välja viigi. Liiga liidriks tõusis Leicester City.

Liverpool läks mängu juhtima juba 13. minutil, kui Mohamed Salah oli täpne 11 meetri karistuslöögil. 31. minutil suutis City ründaja Gabriel Jesus ennast karistusalas löögile mängida ja viigistas seisu. Manchesteri klubi poolkaitsjal Kevin De Bruyne'il oli võimalik meeskond juhtima viia, kuid ta eksis penaltipunktil.

1:0 võidu teenis Tottenham, kes alistas võõrsil West Bromwich Albioni. Pingelises mängus oli mõlemal poolel võimalusi, kuid 88. minutil suutis Harry Kane külalistele kohustuslikud kolm punkti päästa.

Leicester City alistas Jamie Vardy täpsest penaltist 1:0 Wolverhampton Wanderersi ja tõusis tänu sellele Premier League'is liidriks. Mäletatavasti suutis just Leicester 2015/16 hooajal sepistada ühe jalgpalliajaloo suurüllatuse ja võita Inglismaa kõrgliiga.