Kitsing aitas Rytase Meistrite liigas hädavajaliku võiduni

Kristjan Kitsing Vilniuse Rytase mänguvormis.
Kristjan Kitsing Vilniuse Rytase mänguvormis. Foto: Rokas Lukosevicius

Leedu korvpallihiius Vilniuse Lietuvos Rytases mängiv Kristjan Kitsing aitas oma koduklubi Meistrite liigas võõrsil 83:81 võidule Prantsumaa tippklubi Strasbourgi üle.

Rytase jaoks sai Meistrite liiga hooaeg kohutava alguse, sest koduväljakul tunnistati oktoobri lõpus Kreeka meeskonna Peristeri 106:88 paremust. Nõnda reisiti Prantsusmaale kindla eesmärgiga võidukalt naasta, kuna teise järjestikulise kaotuse korral läinuks edasipääsu püüdmine E-alagrupist juba väga keeruliseks.

Strasbourgi vastu suudeti avapoolajal väga ilusat esitust näidata ja oma roll oli selles ka algkoosseisus alustanud Kitsingul. Esimese veerandi lõpuks särasid tablool Rytase 26:16 eduseis, kuid seis ei peegeldanud tegelikult täielikult mängukäiku, kuna kodumeeskond eksis lubamatult palju lihtsatel visetel.

Nõnda suutsidki prantslased südika võitlusega teisel neljandikul korra ka eduseisu haarata, kuid suuresti tänu Martynas Echodas korvidele mindi poolajapausile ikkagi Leedu meeskonna 48:42 juhtimisel.

Pärast pausi tulid võõrustajad hoopis agressiivsema kaitsega Rytasele vastu ning mitmel puhul oldi hädas rünnaku ülesehitusega. Kergete korvide tulemusena haaras Strasbourg tasapisi initsiatiivi, mida suudeti hoida viimase veerandi keskpaigani.

Viimasele kahele minutile läks Rytas vastu 76:81 kaotusseisus, kuid Donaldas Kairyse hoolealused suutsid rahu säilitada. Rohkem pudistasid hoopis vastased ning nõnda raskel hetkel tassis Leedu klubi ameeriklasest liider Andrew Goudelock. Tema kaugviskele järgnesid Martynas Echodas kaks tabatud vabaviset ja seis oli viimaseks minutiks viigis.

Lõppvaatusel vaadati taas otsa Goudelockile, kes ülesannetega eeskujulikult toime tuli. NBA kogemusega pallur võttis üksi ette mitu vastast ja hõljutas palli läbimurdelt 26,5 sekundit enne lõpusireeni korvi.

Kodumeeskonnal jäi piisavalt aega vastuseks, kuid kogu kohtumise säranud Bonzie Colson kaugvise ei tabanud sihtmärki. Nõnda saigi Rytas turniiritabelisse magusa 83:81 võidu.

Rytase edukaimana tõi keskmängija Martynas Echodas 22 punkti. Teda toetasid Mindaugas Girdziunas 12, Arnas Butkevicius 10 ja sangariks kerkinud Goudelock 9 silmaga. Kaks kaugviset tabanud Kitsingu arvele kogunes kuus punkti.

Strasbourgi vedasid 31 punkti toonud Brandon Jefferson ja lõpusekundil eksinud Bonzie Colson 23 silmaga.

E-alagrupi teises lahingus suutis Riia VEF mõneti üllatuslikult võõrsil jagu saada Peristerist 84:81 ning see tegi selle neliku seisu äärmiselt põnevaks. Pärast kaht vooru on kõigil kirjas üks võit ja üks kaotus.