Soome koondislane vedas Pärnu võidule Rapla vastu

Pärnu Sadam.
Pärnu Sadam. Foto: Raul Mee

Eesti-Läti korvpalli ühisliigas peeti täna üks kohtumine, kus Pärnu Sadama meeskond võttis koduväljakul mõõtu Raplaga. Võõrustajad kontrollisid sündmuste käiku ja võtsid kindla 83:69 võidu.

Pärnu pani võidule aluse tugeva kolmanda veerandiga. Kui avapoolaeg püsis suures joones võrdsena ja pikemale puhkusele mindi pärnakate seitsme punktilises eduseisus (44:37), siis järgneval kümnel minutil tehti suurem vahe sisse.

Pärast pikemat mõtlemisaega hakkas Pärnu tasapisi vahet sisse tegema ja mitmel puhul paisus eduseis 20 punktist enamaks. Kontroll püsis kodumeeskonnal mängu üle ka viimasel veerandil ning vahe vähenes 14 silma peale alles viimastel minutitel.

Võitjate edukaimana tõi täna Soome koondislane Edon Maxhuni 22 punkti, millele lisas kuus korvisöötu. Teda toetasid Robert Valge 17 ja Linards Jaunzems 16 silmaga. Sisuliselt seitsme mehega mänginud Rapla parimatena viskasid Saimon Sutt 17, Al-Wajid Aminu 16 ja Roberts Freimanis 12 punkti. Aminu arvele kanti veel ka 15 lauapalli.

Tänase võiduga kindlustas Rapla ühisliigas neljandat positsiooni. Senisest kaheksast kohtumisest on võidetud kuus. Rapla sai viie võidu kõrvale neljanda kaotuse, millega jätkatakse viiendal tabelireal.