L, 10.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mõedakal tõmmati käima talvine kestvuskrossi hooaeg

Mariel Gregor
, spordireporter
Facebook Twitter
Comments
Mõedaka kestvuskross.
Mõedaka kestvuskross. Foto: EMF

Täna alustati Rakvere lähedal Mõedakal selle aasta talvise kestvuskrossi hooajaga.

Soolode tunniajases sõidus käis rajal kokku 56 sõitjat. Stardist finišini juhtis sõitu Sõmerpalu mees, Enduro klassis sõitnud Martin Leok (KTM), kes suutis klassi E2 kiiremat ja üldarvestuse teist meest Timmo Mõtsi (Kawasaki) edestada 51,5 sekundiga. Absoluudi kolmas oli E1 klassi kiireim Toivo Nikopensius (Yamaha).

Enduro klassis oli teine Ermo Brecher (Yamaha) ja kolmas Egon Üpraus (KTM).

E2 klassis lõpetasid Timmo Mõtsi järel teisel ja kolmandal kohal Mart Meeru (KTM) ja Mihkel Merimaa (Kawasaki), klassis E1 lõpetasid Nikopensiuse järel Mario Tõnsoja (Kawasaki) ja Marko Kallas (Yamaha). Seeniorites oli esikolmik Jüri Makarov (Honda), Aivo Rabbi (Yamaha) ja Rene Jõgimaa (Honda). 

85 cc klassis võttis võidu Jarmo Lehiste (Yamaha) Kevin Radsini (Suzuki) ees. Hobby võitja oli Avo Ärm (Yamaha), teine Olev Roosmäe (KTM), kolmas Tarvi Remmelgas (Kawasaki).

ATVd ja quadid võistlesid Mõedaka rajal kaks tundi ja tegu oli meeskondlike sõitudega. Quadidel oli kohal kogu Eesti koorekiht, kes ennast erinevatesse meeskondadesse olid ära jaganud. Võidu võtsid Siim Vaide ja Martin Toovis, kes suutsid edestada Argo Abelit ja Priit Järvlood. Neist vaid kahe minuti kaugusele jäid Kaspar Kangur ja Helari Järv.

ATV Team arvestuses võitis meeskond koosseisus Alo Linkolm ja Jaanus Tooming (Can-Am), teine oli Margus Malkus ja Jan Kuusik (Can-Am). Kolmandad Martin Metsla ja Rauno Saage. ATV Rahvasport arvestuse võidu võtsid Jaan Margus ja Randel Darsch (Can-Am), Ingo Ingveri ja Janno Simso ning Gabriel ja Ahti Koort (Can-Am) ees.

Väiksesed quadid 100 ja 200 olid rajal pool tundi, quad 100 võidu sai Kevin Saar (Honda), Karl-Kristjan Kajaku (Honda) ja Patric Kurvitsa (Apex) ees. Quad 200 võitis Hendrik Volmer (Yamaha) Martin Adamsoni (Honda) ja Kaidor Kompuse (Yamaha) ees. Quad 50 veerand tunnise sõidu parim  oli Joosep Eesmäe (Apex), teine Kert Kasemets (Cobra) ja kolmas Aleks Sale (Apex).

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles