Kalev/Cramo kostitas TalTechi hirmsa koslepiga

Kalev/Cramo peatreener Roberts Štelmahers.
Kalev/Cramo peatreener Roberts Štelmahers. Foto: Tairo Lutter

Korvpalli Eesti-Läti ühisliigas läksid Saku suurhallis vastamisi kaks Tallinna meeskonda Kalev/Cramo ja TalTach. Koduväljakul mänginud Kalev võttis suure 113:59 võidu.

Jaan Puidet viis TalTechi mängu alguses kaugviskest 3:0 juhtima, kuid see jäigi ülikoolimeeskonna ainsaks eduseisuks tänases kohtumises. Edasi oli täielik Kalev/Cramo jõudemonstratsioon.

Kodumeeskond paisutas juba avaveerandil eduseisu kahekohaliseks ning poolajapausile mingi nende 55:30 juhtimisel. Jalga gaasipedaalilt ei võetud ka järgnevate minutite jooksul ja viimasel neljandikul olid mitmel puhul edunumbrid kasvanud 50 punktist enamaks.

Kalev/Cramo meeskonnas jõudsid koguni kuus mängimeest kahekohalise punktisummani. Nendest edukaimana viskas Kregor Hermet 19 silma. TalTechi suurim korvikütt oli Jaan Puidet 12 punktiga.

Turniiritabelis kerkis Kalev/Cramo tagasi teisele positsioonile, olles kaheksast kohtumisest võitnud seitse. TalTechil seis niivõrd roosiline pole, sest kümne mänga on võidurõõmu maitstud ainult kaks korda. Sellega ollakse ühisliigas 12. ehk eelviimasel kohal.