Tegija! Kružajev tõusis Soomes vaid geimiga tiimi resultatiivseimaks

Pavel Kružajev.
Pavel Kružajev. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Keset hooaega TTÜ võrkpallimeeskonnast Soome tippliiga liidermeeskonda Hurrikaani siirdunud Pavel Kružajev tegi debüüdi eile. Veel praegugi Schenkeri liigas kõige tulemuslikumate mängijate hulka kuuluv Kružajev (teisel kohal) võib oma panusega rahul olla, kuigi meeskond kaotas.

Hurrikaani jäi neljandal kohal olevale Muuramele võõrsil alla 0:3 (-14, -14, -22), püsib aga veel esikohal, kuna on pidanud peakonkurentidest kuni kolm mängu enam.

Hurrikaani treener Ville Kakko saatis Kružajevi platsile alles kolmandaks geimiks, eelistades enne diagonaalründaja kohal endist Soome koondislast Ismo Moilaneni. Soomlane tõi kahe geimiga viis punkti, Kružajev ühe geimiga 10, olles selle napi skooriga ikkagi meeskonna resultatiivseim.

Lõpptulemuses pettunud Kakko tõstis esile kolme mängijat, nimetades nende hulka ka Kružajevi. Moilaneni mängitamist seletas ta sellega, et too rünnanud kasulikult samade meeskondade eelmises kohtumises.

Paremusrea tipp näeb enne tänaseid mänge välja nii: 1. Loimaa Hurrikaani 43 punkti (20-st mängust), 2. Tampere Isku 41 (17), 3. Vammala Lentopallo 39 (18), 4. Muurame LP 36 (19), 5. Rovaniemi Team Lakkapää 34 (18).