Pärnu Vaprus teenis pääsme Premium liigasse

Jalgpalli Esiliigas 31. voorus alistas Pärnu Vaprus Nõmme Unitedi ja kindlustas voor enne hooaja lõppu pääsme Premium liigasse.

Vaprus võõrustas Nõmme Unitedit Pärnu kunstmurustaadionil ning otsustas mängu saatuse juba avapoolajaga. Skoori avas 10. minutil Tõnis Vihmoja ning Henri Hanson ja Kristen Saarts suurendasid lühikeste vahedega Vapruse edu kolmeväravaliseks. Teisel poolajal saatis Pärnu meeskond ka enda võrku ühe palli, kuid 67. minutil tõi hilisema lõppseisu 4:1 tabloole Saarts, vahendab jalgpall.ee.

Vapruse liigavõidule aitas kaasa samal ajal toimunud vastasseis Maardus, kus kohalik Linnameeskond viigistas 2:2 Tartu Tammeka U21-ga. Vadim Aksjonov viis Maardu esimese poolaja viimasel minutil juhtima, kuid Tauno Tekko penalti võrdsustas 70. minutil seisu. Viis minutit hiljem taastas Aksjonov Maardu eduseisu, kuid Tammekal oli ka sel korral vastus olemas. Neljandal üleminutil sai jala valgeks vahetusest sekkunud Henri Hurt. Viik tähendas Maardu jaoks, et Esiliiga hooaeg lõpetatakse teisel kohal ja liigutakse edasi Premium liiga üleminekumängudele. Tammeka saagiks jääb kuues koht.

Päeva kolmandas kohtumises pidasid Tallinnas haarava lahingu FC Flora U21 ja FC Elva. Sportland Arenal toimunud mängus haaras Elva juhtohjad üheksandal minutil, kui täpne oli Henri Härm. Flora vastas sellele jõuliselt, kui Igor Ustritski kaks väravat ja Mathias Paltsi tabamus viisid Flora 25. minutiks 3:1 ette. Teine poolaeg kuulus siiski Elvale, kui hea esitusega teeniti lõpuks 5:3 võit.

Pronksmedalite saatus jääb viimase vooru otsustada, kui kolmanda koha omanik selgub Elva ja Nõmme Unitedi vastasseisus. Praeguse seisuga paikneb kolmandal positsioonil United, edestades Elvat kolme punktiga. Emma-kumma võidu korral jääks kolmas koht neile, viigilise tulemuse korral saadaks edu Nõmme Unitedit.

Viimase vooru mängud peetakse nädalavahetusel, kui vastamisi on FC Flora U21 - Tartu Tammeka U21, Maardu Linnameeskond - Pärnu Vaprus ja Nõmme United - FC Elva.

Varasemalt lõpetasid oma hooaja tabeli alumise neliku meeskonnad. Seitsmendaks tuli Tallinna FCI Levadia U21, kogudes 41 punkti. Neist jäi ühe punkti kaugusele Pärnu Jalgpalliklubi. Üheksandale kohale platseerus Vändra JK Vaprus 32 punktiga ja viimaseks Kohtla-Järve JK Järve, kellel õnnestus koguda kolm punkti.