Meistriliigast välja langenud Kalev päästis Transi naha

Siim Kaasik
Tallinna JK Kalevi jalgpalliklubi.
Tallinna JK Kalevi jalgpalliklubi. Foto: Margus Ansu

Eesti jalgpalli meistriliigas tuleb üleminekumängudele minna FC Kuressaarel, kes ei suutnud täna enamat kui 1:1 viik Tallinna Kalevi vastu.

Oleks Kuressaare mängu Kalevi vastu võitnud, lõpetanuks Saaremaa klubi meistrivõistlused kaheksanda kohaga ja pääsenuks ka üleminekumängudest, sest Narva kaotas 1:3 Tallinna Legionile. Nüüd tuleb Kuressaarel madistada püsimajäämise nimel esiliigas teise koha teeninud Maardu Linnameeskonnaga.

Tabeli alumine ots näeb seega välja järgmine: 8. Narva Trans 25, 9. Kuressaare 24, 10. Tallinna Kalev.

Tallinna Kalevi ja Kuressaare 1:1 viigiga lõppenud mängus lõi Kalevi värava 61. minutil Murad Velijev, Kuressaare eest sai jala valgeks Mattias Männilaan. Järgmiseks hooajaks esiliigasse kukkuv Kalev lõpetas mängu kümnekesi, sest Hannes Anier teenis 88. minutil teise kollase kaardi.

Tänu Kalevile üleminekumängudest pääsenud Narva kaotas kodus 1:3 Tallinna Legionile. Pealinna klubi eest lõid väravad Nikita Andrejev (8., 90+2) ja Dmitri Kovtunovitš (45+1). Narva värav läks kirja Legioni mehe Kovtunovitši omaväravana.