Eesti sulgpallikoondis alustas EMi üllatusvõiduga Rootsi üle

Toimetas Ville Arike
Kristin Kuuba (vasakul) ja Helina Rüütel mänguhoos.
Kristin Kuuba (vasakul) ja Helina Rüütel mänguhoos. Foto: Margus Ansu

Inglismaal Milton Keynesis alanud sulgpalli EMil alistas Eesti koondis võistkondliku turniiri avamatšis üllatuslikult Rootsi 3:2.

Aastakümneid Vana Maailma koorekihti kuulunud Rootsi on viimasel ajal küll positsioone veidi loovutanud, kuid jagu polnud eestlased neist võistkondlikus matšis varem saanud. Praegune edu on seda hinnatavam, et EMilt jääb eemale meie meeste esireket Raul Must.

Seejuures jäi Eesti kahe esimese mänguga taha 0:2, kuid siis noppisid võidupunkti Kristin Kuuba üksikmängus, samuti mees- ja naispaar.

Alustati segapaarismänguga, kus Kristjan Kaljurand ja Helina Rüütel võitsid Melker Zickerman-Bexelli ja Tilda Sjöö vastu pärast 19:21 kaotatud avageimi teise koguni 21:10, kuid kolmandat enda kasuks kallutada ei suutnud - 15:21.

Meeste üksikmängus võimalust ei tekkinud, Mikk Järveoja kaotas meie läänenaabrite esireketile Felix Burestedtile 5:21, 8:21.

Kolmandas mängus astus meie naiste esireketile Kristin Kuubale vastu Indias sündinud Ashwathi Pillai. Kuuba tegi avageimi keskpaigas võimsa spurdi, pöörates 11:10 eduseisu geimivõiduks 21:13. Teises geimis jäi Kuuba taha 15:18, kuid suutis lõpuks võita 23:21.

Meeste paarismängus valmistasid meeldiva üllatuse Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner, alistades Joel Hanssoni ja Melker Z-Bexelli 21:18, 11:21, 21:14. See mänguliik on sageli olnud Eesti koondise nõrk lüli.

Initsiatiiv oli haaratud ning otsustavas naispaarismängus ei jätnud Kristin Kuuba ja Helina Rüütel midagi juhuse hooleks. Johanna Magnusson ja Moa Sjöö alistati 21:16, 21:18. Kolmel aastal (2014, 2017, 2019) Eesti meistriks kroonitud Tartu Triitoni duol läks veidi aega, et oma koostöö taas klappima saada - Rüüteli praegune tavapärane partner Kati-Kreet Marran ei saa osaleda vigastuse tõttu. Eestlannad hoidsid mõlema geimi keskpaigast alates kerget initsiatiivi ja võitsid teenitult.

Homme kohtub Eesti suursoosiku Inglismaa ja ülehomme Ungariga. Finaalturniirile pääseb ainult alagrupi võitja.