Raieste koduklubi sai Euroliigas tasavägises mängus valusa kaotuse

Baskonia parimana 15 punkti kogunud Achille Pollonara (taga vasakul).
Baskonia parimana 15 punkti kogunud Achille Pollonara (taga vasakul). Foto: David Aguilar/EPA/Scanpix

Neljapäeva õhtul toimunud korvpalli Euroliiga kohtumises tuli Eesti koondislase Sander Raieste koduklubil Baskonia tunnistada Tel Avivi Maccabi 67:63 paremust.

Koduväljakul mänginud eestlase klubi alustas mängu küll jõuliselt ja võitis avaveerandi 20:12, kuid sealt edasi suutis Maccabi end koguda. Avapoolaja kaotas Baskonia 33:37 ning kui teise veerandi alguses suudeti korraks ka punktiga ette rebida, siis sealt edasi haaras juhtohjad Iisraeli klubi.

Otsustavale veerandile läks Baskonia vastu kahepunktilises kaotusseisus 54:56 ning kuni viimase minutini suudeti vahet hoida minimaalsena, kuid jätkuvalt hoidsid initsiatiivi vastased. Lõpuks tuligi kodusaalis pallinud Hispaania klubil tunnistada Maccabi neljapunktilist paremust.

Võitjate parimana kogus Tyler Dorsey 15 punkti, ka Baskonia poolelt tabas sama palju korve Achille Polonara. Viimase arvele jäi ka kaheksa lauapalli ja kuus resultatiivset söötu. Raieste pingelises mängus väljakule ei pääsenud.