Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kris Meeke.
Kris Meeke. Foto: LAVadinho/imago images / PanoramiC / Scanpix

Autoralli MM-sarjale lisas vürtsi Kris Meeke, kes polnud küll kokkuvõttes tiitlipretendent, ent igal etapil tuli temaga arvestada. Suvel 41. sünnipäeva tähistanud põhjaiirlane tõdes, et enam ta ilmselt suurde mängu ei sekku.

Juba 2002. aastal WRC-sarja debüüdi teinud Meeke lõi viimati kaasa üleeelmisel hooajal. Tal õnnestus Toyota Yarisega jõuda korra poodiumile, Saksamaal läks kirja teine koht. Kokkuvõttes lõpetas ta aga kuuendana ja uut lepingut ei teeninud.

Kogenud piloodi säravamad ajad jäävad mõne aasta taha, mil ta kihutas Citröeniga. Meeke võitis kolme hooaja jooksul viis etappi, ent vähemalt sama tihti jäi tal võistlus pooleli. Ta oli pööraselt kiire, kuid sageli oli probleeme piiri tunnetamisega. Nii mõnelgi puhul lõppesid kamikazelikus stiilis sõidud sügaval kraavis.