R, 9.12.2022

Avariist imekombel eluga pääsenud F1-piloot käis operatsioonil: peaksin olema uus mees

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Avariist imekombel eluga pääsenud F1-piloot käis operatsioonil: peaksin olema uus mees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Romain Grosjean ja tema abikaasa Marion Jolles Grosjean.
Romain Grosjean ja tema abikaasa Marion Jolles Grosjean. Foto: Florent Gooden via www.imago-images.de/imago images/PanoramiC/Scanpix

29. novembril Bahreini vormel 1 etapil hirmsasse avariisse sattunud, kuid imekombel eluga pääsenud Romain Grosjean paraneb jõudsalt. Äsja naasis prantslane edukalt operatsioonilt. 

Veidi üle kahe nädala tagasi juhtunud õnnetust saab lugeda kindlasti õnnelikuks. Rajapiirdesse paiskunud Grosjean'i Haas'i vormel murdus keskelt pooleks ning süttis hetkega suurtesse leekidesse. Ligi pooleks minutiks tule keskel jäänud piloot pääses aga kõigest kergete vigastustega. 

Lisaks põletushaavadele sai veidi kahjustada ka tema vasaku käe pöial. Sidemete vigastuse tõttu läks tarvis operatsiooni. Lõikuse eel säilitas Grosjean aga endale omase huumorimeele ja positiivsuse. 

«Kaks tundi enne operatsiooni. Vasaku käe pöidla sidemed said avariis viga, lisaks tuleb puhastada põletushaavu. Parem käsi vajab samuti veidi hoolt, sain 2020. aasta alguses veidi vigastada. Peaksin olema homme uus mees,» postitas ta eile Instagrami.

Pärast edukaid protseduure edastas Grosjean pöidlahoidjatele rõõmsa sõnumi. «Kõik läks hästi. Aitäh kõigile,» säutsus ta Twitteris. 

Instagramist tuli lisa. «Hommikust kõigile, soovin teile ilusat päeva. Oli hea uni, valu eriti ei tundud. Aga sõnumite kirjutamisest kujunes paras väljakutse,» lõpetas särav Grosjean postituse naeruemotikoniga. 

Kuigi prantslane peaks kõigist hädadest kenasti paranema, siis F1-sarjas teda enam ei näe. Haas on järgmiseks hooajaks löönud käed noorte, Nikita Mazepini ja Mick Schumacheriga, Grosjeanile seal enam kohta ei leidunud.

Ka teised tiimid pole ema teenetest huvitatud. «Olen sõpradele nalja visanud, et käemodelli minust enam ei saa. Aga tõsiselt rääkides, siis pean sellisest õnnetusest pääsemise üle rõõmu tundma,» ei lase 34-aastane Grosjean pead norgu. 

Ta tegi F1-debüüdi 2009. aastal Renault' tiimis. Kaks hooaega hiljem sai Groesjan kirja esimese täishooaja, istumise all oli Lotuse masin. Viimased kuus aastat möödusid Haas'is. 

Märksõnad
Tagasi üles