Eesti motosportlaste kuulsuste hall sai esimesed liikmed

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Tanel Leok ja Endel Kiisa
Tanel Leok ja Endel Kiisa Foto: Karli Saul

Tänavu avatud Eesti motosportlaste kuulsuste hall sai hiljuti oma esimese liikmed, kelleks on Endel Kiisa ja Tanel Leok. 

Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni (EMF) nõukogu ja alakomisjonid valisid tänavused parimad Eesti motosportlased ning uudisena luuakse Eesti mootorisportlaste kuulsuste hall, kuhu esimeste motosportlastena nimetati eelmise sajandi parim Eesti motosportlane Endel Kiisa ja tänavu MM-karjääri lõpetanud Tanel Leok.

Mainitud kuulsuste sein saab asuma järgmisel aastal MOMU Mootorispordi Muuseumis ning igal aastal valib Eesti Mootorispordi Kuulsuste Koda sinna kaks motosportlast.

Alates sellest aastast kuulub aasta motosportlasele Endel Kiisa nimeline rändkarikas ning 2020. aastal hääletati parimaks motoringraja maailmameistrivõistlustel Supersport klassis kolm korda poodiumile sõitnud ja hooaja kokkuvõttes 9. kohale platseerunud Hannes Soomer

Parima naismotosportlase tiitli sai samamoodi ringrajasõitja. Aunimetus pälvis Maria Saluste, kes võitis MiniGP klassis Eesti meistritiitli ja tuli Soomes samas klassis ka aasta kokkuvõttes poodiumile.

Aasta nooreks motosportlaseks on motokrossi Euroopa meistrivõistlustel MX125 klassis pronksmedali saavutanud Meico Vettik. Esmakordselt valiti ka aasta motokrossisõitjat, kelleks on EMX Open klassis Euroopa meistritiitli võitnud Karel Kutsar.

«Lõppenud aasta oli maailmas väga keeruline, kuid hooaja lõppedes saame tõdeda, et aasta oli edukas, kuna meie sportlased tõid poodiumikohti ja medaleid erinevatelt aladelt ning seda nii MM-ilt kui EM-ilt. Ja ka lühenenud hooajal näitasid meie klubid ja alakomisjonid endast parimat suutes kalendreid muutes siiski kõik tiitlivõistlused samas mahus läbi viia nagu algselt plaanitud,» rääkis EMFi president Marek Kiisa.

«Teiselt poolt on kahju suurvõistluste koha pealt, kuna Eestis toimuma pidanud neli rahvusvahelist tippvõistlust jäid ära. Õnneks toimub 2021. aastal nendest enamus siiski Maarjamaa pinnal ning meie parimad saavad kindlasti maailma ja Euroopa parimatega rinda pista!» sõnas ta. 

Eraldi tunnustati ka EMX250 masinaklassis poodiumikohti saavutanud ja üldarvestuses viienda koha saanud Jörgen-Matthias Talvikut ning Tanel Leokit ja tema isa Arvot, kelle ühise tööna tegi Tanel maailmas tegusid üle 20 aasta.

Aasta motosportlased 2020

Endel Kiisa rändkarikas parimale motosportlasele – Hannes Soomer

Parim naismotosportlane – Maria Saluste

Parim noor motosportlane – Meico Vettik

Parim motokrossisõitja – Karel Kutsar

Parim endurosportlane – Priit Biene

Parim noor endurosportlane – Jürto Brauer

Toivo Nikopensiuse rändkarikas Enduro GP klassi EMV üldvõitjale – Elary Talu

Eesti Mootorispordi Ajaloo Ühingu rändkarikas parimale ringrajasõitjale – Hannes Soomer

Dunlopi rändkarikas parimale noorele ringrajasõitjale – Hugo-Brent Freimann

Parim klubi motokrossis – Pärnu Motoclub

Parim klubi enduros – RedMoto Racing

NGK rändkarikas parimale klubile ringrajas – Vihur Motosport

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles