Tiidrek Nurme jõudis Taipei maratonil poodiumile

Christopher Krutto
Tiidrek Nurme.
Tiidrek Nurme. Foto: Tairo Lutter

Tiidrek Nurme lõpetas Taipei maratoni kolmanda kohaga, saades kirja aja 2:16.11.

Nurmet edestasid finišis Keenia pikamaajooksjad Paul Longyangata (2:09.19) ja Elisha Rotich (2:13.07), kes said vastavalt esimese ja teise koha. Eestlane kaotas finišis võitjale ligemale seitsme kuue minutiga, kuid edestas enda taga tulnud marokolast Bilal Mahroumi 11 sekundiga.

Et üldse maratonile pääseda, pidi eestlane viibima Taiwanis kaks nädalat karantiinis. «Kaks nädalat isolatsiooni Taipei kesklinnas asuvas neljatärnihotellis on läbi. Pole vist oma elus kunagi nii kaua järjest ühes ruumis viibinud. Täna lõpetasin oma viimase treeningu jooksulindil. Homme saan «vanglast» vabaks,» sõnas Nurme mõned päevad tagasi.