United lõi esimese kolme minutiga kaks väravat ning võttis suureskoorilise võidu

Bruno Fernandes tähistamas löödud väravat kohtumises Leeds Unitediga.
Bruno Fernandes tähistamas löödud väravat kohtumises Leeds Unitediga. Foto: Nick Potts/PA/Scanpix

Inglismaa jalgpalli meistriliigas alistas pühapäevases keskses kohtumises Leicester 2:0 Tottenhami ja tõusis liigatabelis teiseks.

Mängu eel kandis favoriidi koormat Tottenham, kuid poolajavileks olid külalised asunud 1:0 juhtima. Esimese poolaja viimasel minutil määrati videokorduse abil Leicesterile penalti, mille realiseeris Jamie Vardy. Teise poolaja alguses 59. minutil vormistas lõppskoori Tottenhami keskkaitsja Toby Alderweireld, kes lõi omavärava.

Väravaterohkeks kujunes tabeli kolmanda Manchester Unitedi mäng Leedsiga. Manchesteri mängijad olid kohe algusest hoos ja juba kolmandaks minutiks juhiti Scott McTominay väravatest 2:0. Loorberitele ei jäädud puhkama ja 20. ja 37. minutil tegid skoori Bruno Fernandes ja Victor Lindelöf. Poolaja lõpus lõi Leeds Unitedi poolt ühe värava tagasi Liam Cooper. Teisel poolajal lõi 66. minutil seisuks 5:1 Daniel James, neli minutit hiljem skooris penaltist Fernandes. Lõppseisu 6:2 vormistas Stuart Dallas 73. minutil.

Tabelikeskmik Aston Villa võitis võõrsil West Bromi 3:0. Kohtumist asuti juhtima 5. minutil, kui värava lõi Anwar El Ghazi. 36. minutil jäi West Bromwich Albion väljakul vähemusse, sest punase kaardi sai Jake Livermore. Teisel poolajal lõid Aston Villa mängijad veel kaks väravat, 84. minutil Betrand Traore ja 88. penaltist El Ghazi.

Punktitabeli viimane Sheffield United sai aga alles hooaja teise punkti, kui mängis 1:1 viiki Brighton & Hove Albioniga. Esimese poolaja lõpus jäi Sheffield väljakule kümnekesi, kui algselt kollase kaardi saanud John Lundstram sai pärast videokorduse uurimist punase. Sellest hoolimata läks Sheffield mängu 63. mintuil Jayden Bogle väravast juhtima, kuid kolm minutit enne normaalaja lõppu viigistas seisu Danny Welbeck.