N, 8.12.2022

Ferrari noortele täkkudele antakse vabad käed

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Ferrari noortele täkkudele antakse vabad käed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Charles Leclerc.
Charles Leclerc. Foto: Hoch Zwei/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Viimastel aastatel kunagise tippaja haleda varjuna esinev Ferrari panustab tulevast hooajast uuema generatsiooni sõitjatele.

Juba aasta alguses sai selgeks, et kuus aastat tiimi kuulnud Sebastian Vetteliga lepingut ei pikendata. Paika jääb 23-aastane tulevikulootus Charles Leclerc, kelle kõrvale palgati vormel 1 sarja mõistes samuti noor mees, 26-aastane Carlos Sainz Jr.

Mõlemat pilooti peetakse tõsisteks talentideks. Sainz debüteeris F1s 2015. aastal, mil ta kihutas Toro Rosso tiimis. Viimasel kahel hooajal on hispaanlane kuulnud McLareni ridadesse. Vaatamata üsna keskpärasele tehnikale õnnestus koguda päris palju punkte.

Leclerc jõudis kuninglikku sarja 2018. aastal. Debüütaasta Sauberis oli piisav, et teenida järgmiseks hooajaks Kimi Räikköneni asemel koht Ferraris. Aasta teises pooles tulid ka esimesed võidud. Nii mullu kui ka tänavu oli ta tiimikaaslastest Vettelist edukam.

Kas Leclerc saab vana olijana ka tulevaks hooajaks mingisuguse eelise? Tiimipealik Mattia Binotto lükkab need jutud kiiresti ümber. 

«Charles ja Carlos alustavad täiesti võrdselt positsioonilt. Hooaja alguses pole mingisugust hierarhiat,» kinnitas itaallane portaalile Formulapassion. «Mõlemal on täiesti vabad käed, et püüda võimalikult head tulemust. Aasta alguses ei tule tiimikorraldusi. Mõistagi tuleb vajadusel siiski teatud strateegiatega arvestada, et tiim ei kannataks.»

Samas võib eeldada, et Leclercil on Ferrariga siiski väike eelis. «Tema liidriomadused peavad välja joonistuma heades tulemustes ning ta peab mõistma ka võistkonna rolli,» rääkis Binotto Monacost pärit piloodist. «Aga ta on kõvasti arenenud ja teame, et tal jagub kõvasti kiirust. Ta on ka võistkonnamängijana kõvasti kasvanud.»

Mis on Leclerci suurim nõrkus? «Ta peab olema veidi kannatlikum. Vigade eest karistatakse võistlustel väga karmilt,» arvas Binotto.

Märksõnad
Tagasi üles