Grigonise viimase sekundi vise tõi Žalgirisele neljanda järjestikulise võidu

Žalgirise sangariks kerkis Leedu koondislane Marius Grigonis.
Žalgirise sangariks kerkis Leedu koondislane Marius Grigonis. Foto: Karolis Kavolelis/Scanpix Baltics

Kaunase Žalgirise korvpallimeeskond teenis Euroliigas magusa 74:73 võidu Müncheni Bayerni üle. Võidu toonud korvi viskas Leedu au ja uhkuse eest Marius Grigonis seejuures vähem kui sekund enne lõpusireeni.

Enne tänast Euroliigas kaheksandat kohta hoidnud Žalgiris vajas koduväljakul hädasti võitu, et endiselt play-offi viivatel kohtadel püsida. Vastas seisnud Müncheni Bayern on tänavu aga väga korralikku mängu näidanud ning hoidis enne tänast 10 võiduga liigas neljandat kohta.

Žalgiris alustas olulist kohtumist eeskujulikult, sest juba avaveerandil võideldi endale kahekohaline eduseis. See kaua ei kestnud, sest juba teisel veerandil vähendas Bayern vahe 3-5 punkti peale ja punkt-punkti mäng jätkus kogu esimese poolaja vältel.