Arsenali täbar olukord paranes, tabelit troonivad Liverpooli klubid

Karl Mihkel Eller
Londoni Arsenali avavärava autor Alexandre Lacazette koos Mohamed Elneny ja Bukayo Sakaga.
Londoni Arsenali avavärava autor Alexandre Lacazette koos Mohamed Elneny ja Bukayo Sakaga. Foto: JULIAN FINNEY/Pool via REUTERS/Scanpix

Pärast lühikest pausi toimus jalgpalli Inglismaa meistriliigas teisel jõulupühal kuus kohtumist. Kõige suurema jõulukingi sai Londoni Arsenal, mis lõpetas kuus mängu kestnud võidupõua.

Arsenal võõrustas linnarivaal Chelseat ning oli enne kohtumist punktitabelit vaadates raskes seisus. Mängu suutsid nad avapoolaja järel 2:0 juhtima asuda. Väravate autoriteks olid 34. minutil penaltist Alexandre Lacazette ja 44. minutil Granit Xhaka. 56. minutil lõi Chelsea võrku kolmanda Bukayo Saka. Tundus, et mäng on tehtud, kuid 85. minutil sai Cheslea poolelt jala valgeks Tammy Abraham. Viis minutit hiljem teeniti ka penalti, kuid Joginho löögi tõrjus väravavaht Bernd Leno. 3:1 seisuga mäng lõppes ning Arsenal tõusis 14. kohale, Chelsea langes aga tihedas tabelitipus seitsmendaks.

Everton oli napilt parem liiga punasest laternast Sheffield Unitedist. Mõlemad meeskonnad suutsid terve kohtumise vältel teineteise väravaraamidesse lüüa vaid viis palli, kuid ainsana maandus neist võrku Gylfi Sigurdssoni löök, mille Evertoni mängija tegi 80. minutil. 1:0 seisuga mäng ka lõppes ning kolme teenitud punktiga tõusis Everton liigatabelis Liverpooli järel teisele kohale.

Manchester City pani koduväljakul paika tabelikeskmiku Newcastle Unitedi. Väravatesadu ei toimunud, kuid terve kohtumise jooksul tegid City mängijad kordades rohkem pealelööke ja pallivaldamise protsent oli 75. lkay Gündoğani 14. minuti väravast 1:0 juhtima läinud City teise värava lõi 55. minutil Ferran Torres. Tulemusega 2:0 teeniski City hooaja seitsmenda võidu.