Lämmatava kaitsega Himki murdnud Žalgiris noppis kuuenda võidu järjest (1)

Kaunase Žalgirise liider Marius Grigonis.
Kaunase Žalgirise liider Marius Grigonis. Foto: Karolis Kavolelis/Scanpix Baltics

Korvpalli Euroliiga 18. voorus võõrustas Leedu au ja uhkus Kaunase Žalgiris Venemaa suurklubi Moskva oblasti Himkit ning suurepärase teise poolaja toel võeti 102:75 võit.

Tänasele kohtumisele tulid meeskonnad täiesti erinevas seisus. Žalgiris oli käimas suurepärane seeria, kus viimasest viiest mängust oldi ainult võite tunnistanud. Himki samal ajal polnud võidurõõmu saanud tunda juba üheksa kohtumist järjest.

Koduväljakul mänginud Žalgiris hoidis esimestel minutitel kerget initsiatiivi, kuid vahet sisse ei õnnestunud teha. Himki hoidis ennast löögiulatuses ning haaras teisel veerandil juhtohjad. Poolajapausile mindi Venemaa meeskonna 48:39 eduseisus ning näis, et kurb seeria võib viimaks lõppeda.