N, 2.02.2023

Rootsi suusatajad tegi Tour de Ski eelviimasel etapil võimsa esituse

Siim Kaasik
, reporter
Rootsi suusatajad tegi Tour de Ski eelviimasel etapil võimsa esituse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rootslannad võitsid Tour de Ski eelviimasel etapil kolmikvõidu.
Rootslannad võitsid Tour de Ski eelviimasel etapil kolmikvõidu. Foto: ALESSANDRO TROVATI/AP

Tour de Ski jätkus täna Val di Fiemmes sõidetud klassikasprindiga. Nii meeste kui ka naiste seas oli võitjaks rootslane.

Naiste konkurentsis teenisid Rootsi suusatajad kolmikvõidu. Esimesena tuli finišisse Linn Svahn, kellele see oli juba kolmandaks etapivõiduks Tour de Skil. Talle järgnesid Maja Dahlqvist (+0,54) ja Emma Ribon (+0,84).

Neljanda ja viienda koha teenisid venelannad Natalja Neprjajeva (+1,60) ja Tatjana Sorina (+1,97), kuues oli soomlanna Krista Pärmäkoski (+2,42).

Enne homme sõidetavat viimast etappi on Touri üldliider ameeriklanna Jessica Diggins. Teda hakkab kuulsal Val di Fiemme lõputõusul jälitama teisel kohal olev venelanna Julia Stupak (+54) ning kolmandal kohal olev Pärmäkoski (+1.51). Vähem kui kaks minutit kaotab ameeriklannale veel Neprjajeva (+1.58).

Meeste konkurentsis teenis klassikasprindis võidu Oskar Svensson. Talle järgnesid kaks venelast Gleb Retivõhh (+0,24) ja Aleksandr Bolšunov (+0,32). Esimesena jäi poodiumilt välja itaallane Federico Pellegrino (+0,70), viies oli prantslane Valentin Chauvin (+0,76) ning kuues venelane Artjom Maltsev (+3,15).

Kui ei juhtu midagi ootamatut, võidab tänavuse Tour de Ski Bolšunov, kelle edu enne viimast etappi on teisel kohal oleva prantslase Maurice Manificat’ ees 3.22. Kolmandal kohal on venelane Ivan Jakimuškin (+3.27).

Tasub märkida, et üldarvestuse kaheksa parema sekka kuulub koguni kuus venelast. Lisaks Manificat’le muudab pilti natukene rahvusvahelisemaks Ken Einaste juhendatav šveitslane Dario Cologna, kes on seitsmendal kohal ja kaotab liidrile viie minuti ja seitsme sekunduiga.

Märksõnad
Tagasi üles