R, 9.12.2022

Kairys löödi Rytasest minema, klubijuhid vabandasid kohutavate tulemuste eest

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kairys löödi Rytasest minema, klubijuhid vabandasid kohutavate tulemuste eest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Donaldas Kairys.
Donaldas Kairys. Foto: Rokas Lukosevicius/Scanpix

Eesti korvpallikoondislase Kristjan Kitsingu koduklubi Vilniuse Rytas teatas laupäeva õhtul, et loobutakse senise peatreeneri Donaldas Kairyse teenetest.

«Esiteks tahame vabandada viimase aja kohutavate tulemuste eest, mis ei rahulda klubi ega kogu Vilniuse korvpallikogukonda. Sellepärast ei jäänud meil muud üle. Uskusime Donaldase töösse, kuid tulemused pole vastuvõetavad. Vajasime vahetust. Soovime talle edu karjääri edasisel teel,» selgitas Rytase juhatuse esimees Darius Gudelis.

Kairysele sai otustavaks Leedu karikasarja matš, kus kaotati kodusaalis Utena Juventusele koguni 78:105. 11 päeva varem peetud avakohtumises jäädi võõrsil alla kahega, mistõttu langeti King Mindaugas Cupil juba veerandfinaalis. Eesmärk oli vähemalt finaal. 

Viltu hakkas aga vedama juba tegelikult oluliselt varem. Hooaega alustati kuue järjestikuse võiduga, kuniks saadi väga võitluslikus matšis lüüa koduselt suurrivaalilt Kaunase Žalgiriselt. Vanker veeres vaikselt, kuid kindlalt kraavi poole. 

Juba kaks vooru enne Meistrite liiga alagrupiturniiri lõppu oli selge, et Rytas play-off'i ei jõua. Sekka tuli ootamatuid kaotusi koduliigas. Karikasarja kaks allajäämist Juventuse vastu tähistab madalseisu uut tippu. 

Jõulude ajal nõudsid Rytase fännid Kairyse pead. «Sa võid Rytast armastada või seda vihata, aga kõik saavad aru, et see, mis hetkel toimub, ei tohi olla meeskonna tegelik tase. Mõistagi peavad selle eest eelkõige vastutuse võtma peatreener ja spordidirektor. Vähemalt nii me loodame,» kirjutasid toetajad sotsiaalmeedia ühispostituses.

Donaldas Kairys tõi Kristjan Kitsingu Rytasesse. 
Donaldas Kairys tõi Kristjan Kitsingu Rytasesse. Foto: Rokas Lukosevicius/Scanpix

«Tiimisiseselt pole olnud tunda, et Kairys oleks lahkumas. Aga pingeline on ikka. Kõik tahavad võita. Meistrite liigaga on nüüdseks ühel pool. Selles osas kindlasti läbikukkumine, eesmärgid olid kõrgemad,» tõdes Kitsing nädala keskel Postimehele antud intervjuus. 

Tõenäoliselt läheb keerulisemaks ka meie mehe seis. Esiteks oli Kairyse suur soov Kitsing meeskonda saada, sest teineteist tunti BC Kalev/Cramo aegadest. Teiseks paraneb ääremängija meniskilõikusest. Enne veebruari keskpaika ta kindlasti platsile ei naase. 

Esialgu võtab Rytase tüüri üle senine abitreener Giedrius Žibenas, kes töötas koos Kairysega ka mõnda aega Kalev/Cramos. Kitsing müttas tol ajal Tartu Ülikooli ridades. 

Standings provided by SofaScore LiveScore
Märksõnad
Tagasi üles