Henry Lääne
, sporditoimetuse juht
Marten Liiv.
Marten Liiv. Foto: Lukas Barth-tuttas/Epa/Scanpix

Kui laupäeval võitis Eesti parim meeskiiruisutaja Marten Liiv Hollandis Heerenveenis toimuval MK-etapil 500 meetri B-grupi võistluse ja pääses sellega A-gruppi, siis pühapäeval püstitas ta seal startides juba Eesti rekordi ja teenis 14. koha. Lisaks teenis ta 1000 m distantsil B-grupis teise koha.

A-gruppi kuulub maailma 20 paremat. Liiv sõitis paaris koos poolaka Artur Nogaliga ning sai aja 35,123. Senine tema nimele kuulunud Eesti rekord oli 35,23 ning selle oli ta sõitnud välja nii eelmisel talvel Calgarys kui ka nädal tagasi samas Heerenveenis peetud EMil. Liiv edestas kuut konkurenti ning teenis 14. koha.

1000 m distantsi B-grupi võitis poolakas Piotr Michalski ajaga 1.09,030. Liiv kaotas talle 0,15 sekundiga. Kolmandaks tuli kasahh Roman Kretš (+0,60). Ühtlasi tagas Liiv järgmisel nädalal toimuvaks 1000 m distantsiks koha A-gruppi.

Kiiruisutaja Marten Liiv.
Kiiruisutaja Marten Liiv. Foto: Facebook / Marten Liiv

Laupäeval tegi 24-aastane Liiv ajalugu, sest kunagi varem pole Eesti kiiruisutaja võitnud B-grupi võistlust ega saanud individuaaldistantsil võistelda A-grupis. Liivi 500 m võiduaeg oli 35,25.

Liiv Marten võitis täna MK etapil Hollandis 500 meetri B gruppi võistluse! Sellega tõuseb Marten homseks A gruppi ehk 20...