L, 1.04.2023

Tarvas sobitab meeskonda NBA tähega koos mänginud lätlast

Margus  Martin
, reporter-toimetaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rihards Kuksiksi (number 10) lisandumine toob Rakvere Tarva korvpallimeeskonnale olulisel määral võimsust juurde.
Rihards Kuksiksi (number 10) lisandumine toob Rakvere Tarva korvpallimeeskonnale olulisel määral võimsust juurde. Foto: SCANPIX

Rakvere Tarva korvpallimeeskonna juures viibib testimisel kogenud lätlasest ääremängija Rihards Kuksiks.

Kui virulastel õnnestub paberimajandus kiiresti korda saada, siis võib varasemalt mitmel pool Euroopas ja Venemaal mänginud ning samuti Läti koondist esindanud 32-aastane ja 198 cm pikk äär debüteerida Tarva rivistuses kolmapäeval, kui neid võõrustab Eesti – Läti ühisliigas BC Kalev/Cramo.

Tarva peatreener Juris Umbraško lausus, et rahvuskaaslane tuli ennast Lääne-Virumaale näitama suuresti tänu nende omavahelisele sõprusele. Kõnelusi on peetud Kuksiksi liitumise osas viimased paar kuud.

«Detsembris meil tema palkamiseks rahalisi võimalusi polnud. Praegu on ta testimisel: meie vaatame teda, tema meid. Kui omavahel sobime, siis võib juhtuda, et lööme käed ja oleme üksteisele kasulikud,» rääkis Umbraško ja lisas naljatamisi: «Kes lätlasi ikka paremini tunneb kui mitte lätlased ise.»

Arizona State ülikooli eest koos tänase NBA superstaari James Hardeniga mänginud Kuksiks esindas viimati möödunud hooajal Panevežyse Lietkabelise tiimi. Leedu klubi eest jõudis ta pidada märtsini tosin mängu. Tema keskmised statistilised näitajad olid 16,5 minutit, 5,3 punkti ja 2,5 lauapalli.

Mängijaid saab Eesti – Läti ühisliigas meeskondadesse registreerida kuni märtsini. Hetkeseisuga oleks Rihards Kuksiks rahvuskaaslase Kristaps Gluditise ning ameeriklaste Devin Lee Harrise ja Riley Hayesi kõrval Rakvere Tarva neljas välistäiendus.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles