Eesti korvpallikoondis viskas Venemaa vastu 35 punkti

Eesti naiste korvpallikoondis.
Eesti naiste korvpallikoondis. Foto: fiba

Eesti naiste korvpallikoondis kaotas 2021. aasta EM-valikmängus Venemaale tulemusega 35:79.

Esimesel veerandil viskas Eesti 11, teisel 7, kolmandal 10 ja neljandal 7 punkti. Viimased kümme minutit olid ka mängu võrdseimad, kuid Eesti kaotas ikkagi 7:10.

Sisuliselt pooled Eesti punktidest viskas Kadri Ann Lass, kes kontosse kogunes 17 silma. Marie Anette Sepp sai kirja 5, Merike Anderson 4, Mailis Pokk ja Janne Pulk 3, Anete Elisabeth Adler 2 ning Sofia Kosareva 1 punkti. Venelannade parim oli 17 punktiga Raisa Musina.

Viie mänguga pole Eesti teeninud EM-valikgrupis ühtegi võitu ja asub viimasel kohal. Viimase mängu peab Resti 6. veebruaril, kui kohtub Venemaal Bosnia ja Hertsegoviinaga.

C-alagrupis nelja kaotusega viimast kohta hoidev Eesti rahvusnaiskond sõidab Orenburgi 14 mängijaga: Martha-Liisa Oinitš, Kadri-Ann Lass, Greeta Üprus, Merike Anderson, Jane Svilberg, Victoria Ida Vähi, Viktoria Kisseljova, Sofia Kosareva, Marija Gontšarova, Marie Anette Sepp, Anete Elisabeth Adler, Helena Stina Svilberg, Mailis Pokk ja Janne Pulk.

Erinevatel põhjustel jäävad eemale nii Tartu Ülikooli naiskonnas kui Ameerika Ühendriikides pallivad koondislased.

Koondise peatreeneri Allan Siimanni sõnul sai koondis esimese täiskoosseisus trenni teha alles Venemaal. «Praegusel ajal tuleb ootamatusteks valmis olla ja kohaneda. Valiktsükli viimased mängud tulevad kindlasti väga rasked, sest vastas on Euroopa tippvõistkonnad – ülitugev Venemaa naiskond ning FIBA ekspertide poolt valiksarja kõige silmapaistvamaks võistkonnaks valitud Bosnia. Meie peamine eesmärk on kokkulepitud nüanssidest kinni pidada, võidelda väljakul iga sentimeetri eest ning mängida keskendunult. Mida rohkem väikeseid lahinguid me platsil võidame, seda rohkem annab see koondise enesekindlusele juurde.»