N, 9.02.2023

Tanel Leok sai väärika autasu ja meenutas karjääri: õige unistus jäi ikkagi täitmata

Postimees Sport
Tanel Leok sai väärika autasu ja meenutas karjääri: õige unistus jäi ikkagi täitmata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tanel Leok (keskel).
Tanel Leok (keskel). Foto: Andres Haabu / Postimees

Eesti kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi valdkonna peapreemia pälvis sel aastal Eesti läbi aegade edukaim krossisõitja Tanel Leok. Eelmisel aastal lõplikult tsikli sadulast maha tulnud Leok avaldas, et õige unistus jäi tal karjääri jooksul täitmata.

Tanel Leok on karjääri jooksul kandnud hüüdnime Estonian Express (Eesti Ekspress – toim.) ning teda on nimetatud raudmeheks, sest püsis motokrossi MM-sarja kuninglikus sarjas 20 aastat. Leok ise ennast päris raudseks meheks ei pea.

«Pigem oli see noorena ego, et tahan teistest parem olla ja ei lepi millegi muuga. See viis piisavalt kaugele, aga õigeid unistusi ei täitnud – olla maailma parim.» vahendas ERR Sport Leoki intervjuud ETV saatele «OP».

Oma viimase täispika hooaja lõpetas Tanel Leok MM-sarjas 23. kohal.
Oma viimase täispika hooaja lõpetas Tanel Leok MM-sarjas 23. kohal. Foto: Facebook @A1Mmotorsport

Leok lõi veel eelmisel hooajal kaasa MXGP MM-sarjas ning lõpetas viimaseks jäänud hooaja 23. kohal. Milline oli see hetk, millal ta ütles endale, et nüüd aitab. «See aasta sai natukene mõõt täis, kuna mul on siiani põlveprobleem. Ei ole sellest lahti saanud ja mõtlesin, et vanus on seal maal, et natuke hakkab mõõt täis saama,» tunnistas Leok, et varem ei ole tal kordagi loobumismõtteid tekkinud.

Kes on olnud aga Leoki enda jaoks kõige suurem eeskuju? «Eeskuju on onu Avo, aga kõige tähtsam isik on ikkagi vanaisa Väino olnud.»

Märksõnad
Tagasi üles