Kontaveit sai endiselt maailma esireketilt loobumisvõidu ja pääses Austraalias poolfinaali (1)

Anett Kontaveit servimas.
Anett Kontaveit servimas. Foto: THOMAS KIENZLE/AFP/Scanpix

Austraalia lahtiste n-ö koroonamängijate eelturniiri – pallurid, kes jäid kohustuslikku karantiini – ehk Grampians Trophy veerandfinaalis pidi meie esireket Anett Kontaveit (WTA 23.) vastamisi minema endise maailma esinumbri Victoria Azarenkaga (WTA 13.). Valgevenelanna andis aga loobumisvõidu, viidates vigastusele alaseljas.

Ilmselt ei ole tegemist vigastusega, mis ohustaks Azarenka osalemist Austraalia lahtistel, kuid pigem ettevaatusabinõuga, et mitte enne tähtsa turniiri algust vigastusohtu suurendada.

Sarnaselt Kontaveidiga pääses reedel veerandfinaalmängust Kaia Kanepi, kes sai loobumisvõidu tšehhitar Karolina Muchovalt (WTA 27.). Kontaveidi poolfinaali vastane selgub täna öösel, kui omavahel kohtuvad Maria Sakkari (WTA 22.) ja Angelique Kerber (WTA 25.).

Kanepi alustab võitlust finaalikoha eest mitte enne kella 5.30 hommikul. Kohtumisest vahendab Postimees otseblogi.

Varem on Kontaveit ja Azarenka vastamisi läinud kahel puhul ning mõlemal on ette näidata üks võit. Azarenka oli parem 2015. aasta Wimbledoni muruturniiri avaringis, kui alistas Kontaveidi 6:2, 6:1.

Kaks aastat tagasi toimunud saviliivakattega Stuttgardi turniiri veerandfinaalist sammus võitjana edasi Kontaveit. Tõsi, Azarenka oli sunnitud kolmandas setis 7:5, 5:7, 0:3 seisust vigastuse tõttu duelli pooleli jätma.

Kontaveit alistas Grampians Trophy teises ringis 7:5, 7:5 tulemusega ameeriklanna Bethanie Mattek-Sandsi (WTA 339.). Azarenka nägi ränka vaeva kasahhitari Julia Putintseva vastu. Valgevenelanna võitis küll lõpuks 6:4, 1:6 (11:9), kuid pidi otsustava seti asemel peetud kiires lõppmängus välja tulema 1:5 kaotusseisust, päästes sealjuures kaks matšpalli.