Kas Kanepi ja Kontaveit jõuavad omavahelise poolfinaalmänguni?

Anett Kontaveit (vasakul) ja Kaia Kanepi 2017. aastal toimunud sõumatšil.
Anett Kontaveit (vasakul) ja Kaia Kanepi 2017. aastal toimunud sõumatšil. Foto: Tairo Lutter

Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit jätkasid Melbourne’is peetavatel Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel võidumarssi. Seejuures pani Kanepi taas kõnelema endast terve maailma, sest ta alistas tunni ja viie minutiga tiitlikaitsja Sofia Kenini 6:3, 6:2. Kontaveit oli 6:7, 6:4, 6:2 üle Briti tennisistist Heather Watsonist.

Kanepi suur relv oli hea serv. Esimene serv õnnestus küll paremini Keninil – 69 protsenti 60 vastu –, kuid sellelt võitis Haapsalust pärit 35-aastane Kanepi 80 protsenti punktidest, Moskvas sündinud USA kodakondne vaid 60. Kenin lõi ühe ässa, Kanepi kümme.

Märkimisväärne on ka fakt, et Kanepi suutis pareerida kõik Kenini seitse murdepalli. Seejuures tekkisid need kõik kohtumise esimese viie geimi jooksul. Kanepi ei murdunud ning närviline Kenin ei suutnudki mängu sisse elada.