BLOGI ⟩ Matšpalli omanud Kanepi kaotas Austraalias ülitasavägise maratonlahingu

Kaia Kanepi Austraalia lahtistel Donna Vekici vastu.
Kaia Kanepi Austraalia lahtistel Donna Vekici vastu. Foto: DAVE HUNT/EPA/Scanpix

Kaia Kanepi (WTA 65.) kaotas Austraalia lahtiste tennisemeistrivõistluste naisüksikmängu kolmandas ringis Donna Vekicile (WTA 33.) 7:5, 6:7, 4:6. Kuidas kohtumine kulges, vaata juba Postimehe põhjalikust otseblogist.

24-aastane horvaaditar on eestlannaga kohtunud ühe korra, kui 2019. aasta USA lahtistel oli Vekic parem 7:5, 6:3.

Tänavustel Austraalia lahtistel oli Vekic avaringis suurtes raskustes, alistades kaks tundi ja 40 minutit kestnud lahingus 4:6, 6:3, 6:4 Yafan Wangi (WTA 98.). Teises ringis oli ta kindlam, kui võitis 6:2, 6:2 Nadia Podoroska (WTA 45.).

Kanepi turniir on kulgenud rõõmsamates toonides, sest Anastasija Sevastova (WTA 53.) ja tiitlikaitsja Sofia Kenini (WTA 4.) alistamiseks kulus tal vastavalt 59 ja 64 minutit.

Muide, kui Kanepil õnnestub Vekic alistada ja pääseda 16 parema hulka, oleks tegu tema parima tulemusega Austraalia suure slämmi turniiril. Teistel suurvõistlustel on ta parimal juhul jõudnud veerandfinaali ehk kaheksa parema sekka.