N, 8.12.2022

Tänaku jaoks täitis Otepää ralli oma eesmärki: tingimused olid Lapimaaga väga sarnased

Postimees Sport
Tänaku jaoks täitis Otepää ralli oma eesmärki: tingimused olid Lapimaaga väga sarnased
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak (vasakul) ja Markko Märtin (paremal).
Ott Tänak (vasakul) ja Markko Märtin (paremal). Foto: Hyundai Motorsport

Eesti meistrivõistluste avaetapi Otepää talveralli võitsid kindlalt Ott Tänak ja Martin Järveoja Hyundai i20 WRC-autol. Ühepäevase võistluse lõpus hindas Tänak saadud kogemusi ning tõi esile, et võistlus oli väga nõudlik.

«See oli väga nõudlik päev. Terve päeva olid meil väga lumised olud ja ma ütleksin, et võrreldes sellega, mida nägime Lapimaa katsete ajal, tegelikult olid tingimused kohati väga sarnased. Mõned kitsad ja kiired lõigud, mõned auklikud ning käänulised,» vahendas eestlase sõnu ralliportaal DirtFish.

«Keeruline päev. Ma usun, et siit õppida oli palju. Palju lahtist lund ja lükkamata teed, vähe pidamist. Kuna palju kasutati väikseid teid, siis väikse tee pealt suure peale minnes rütm ja pidamine koguaeg muutus. Eks ta oli kohati paras seiklus,» rääkis Tänak ajakirjanikele, vahendasid ETV spordiuudised.

«Me teame, et meil saab kindlasti väga keeruline olema seal Toyotadega ja ma ju tean, kelle vastu me võistleme. Kindlasti töö ei ole täna lõppenud, pigem töö algab. Praegu ongi test tehtud ja see ralli, siit on väga palju informatsiooni saadud. Aga tuleb see pakett ralliks kokku panna. Siiamaani oleme lihtsalt avastanud, aga nüüd tuleb see üks ja õige valik teha,» lisas Tänak.

Eestlase järel lõpetas ralli tiimikaaslane Thierry Neuville, kes kaotas võitjale 33,4 sekundit. Belglase arvates oli ralli samuti väljakutsuv, kuid andis talle ja uuele kaardilugejale Martijn Wydaeghele vajaliku võimaluse koostöö lihvimiseks. «Saime kogu päeva jooksul järk-järgult paremaks, nii et lõpuks oli autos aina parem olla.

Kuid see oli karm võistlus, tingimused muutusid palju ja mõnes sektsioonis oli tõesti keeruline. Lõppude lõpuks sai töö tehtud ja minu arvates oli see hea ettevalmistus eelseisvaks autoralli MM-etapiks Põhja-Soomes.»

Kolmanda kohaga lõpetas Ford Fiesta WRC-autol sõitnud Georg Gross. Järgmisest MM-etapist osalejatest olid Otepääl veel stardis neli rallipaari. Põhja-Soomes WRC3 arvestusse kuuluv Egon Kaur ja Silver Simm lõpetasid laupäevase võistluse neljandana, nende kannul oli Rovaniemi võistlusel WRC2 klassi kuuluv Georg Linnamäe.

Otepää ralli lõpptulemused

Foto: Kuvatõmmis

MM-sarja sõitjatest katkestasid võistluse teelt välja sõitmise tõttu Gregor Jeets ja Kauri Pannas ning Venemaa rallisõitja Nikolai Grjäzin, kes tegi oma Volkswagen Polo GTI R5-autoga korraliku õhulennu ning vigastas sõiduriista päris palju.

Järgmine MM-etapp sõidetakse Põhja-Soomes 25.-28. veebruarini. Postimees vahendab sealseid sündmusi otseblogis ning hoiab kuulajaid kõige värskemate uudistega kursis ralliraadio vahendusel.

Märksõnad
Tagasi üles