Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tartu maratonil osaleb üle 3500 suusataja, nende seas ka president Kersti Kaljulaid

Kersti Kaljulaid 35. Viru Maratonil. FOTO: Marianne Loorents

Pühapäeval antakse start 47. Tartu maratonile, millest nädala alguse seisuga võtab osa üle 3500 spordisõbra, kelle seas on ka 63 km distantsile esmakordselt startiv president Kersti Kaljulaid.

Osalejate arv võib aga veelgi kerkida, sest registreerimine kestab kuni võistluse alguseni. Lisaks traditsioonilisele maratonile on võimalus startida 31 km poolamaratonile.

President Kaljulaid on enne spordiüritust tublisti ette valmistanud. Sel aastal on ta osalenud Viru ja Alutaguse maratonidel ning möödunud nädalavahetusel ööpimeduses peetud Alutaguse öömaratonil.

Tartu Maraton. FOTO: Kiur Kaasik

Kuu aega tagasi andis valitsus eriloaga rohelise tule Tartu maratoni põhipäeva korraldamiseks 21. veebruaril. Paraku Avatud rada, Teatemaraton, 16 km ning lastesõidud eriloa alla ei käi ja jäävad kehtivate piirangute tõttu ära.

Koostöös terviseametiga on korraldajad välja töötanud plaani, mis võimaldab viia Tartu maratoni läbi ohutult nii osalejate, korraldajate kui ka vabatahtlike jaoks. See tähendab mõistagi ka erinevaid piiranguid. Järgnevalt korraldajate jagatud näpunäited.

  • Üritusele soovitame kohale tulla isikliku transpordivahendiga, kus on ainult ühe pere liikmed. Ametlikus maratonibussis võib korraga olla pool bussi täituvusest ning kohustuslik on kanda ühekordset maski, mille annab bussijuht.
  • Korraldajad kannavad maski või visiiri. Maski kandmise kohustus on ka osalejatel: stardieelselt (v.a soojendust tehes ja stardikoridoris) ning finišijärgselt. Finišialas saab maski korraldajalt.
  • Ühes stardigrupis on maksimaalselt 500 osalejat. Stardid antakse 15-minutilise vahega. Täpsem info kellaaegade ja stardigruppide kohta saadetakse kõikidele osalejatele.
  • Siseruume kasutada ei saa (sh pesemine), kuid finišialas on võimalik riideid vahetada eraldatud alal.
  • Toit ja jook on teeninduspunktides topsides, finišialas antakse osalejatele toidupakid.
  • Pealtvaatajatel on keelatud üritusele tulla.
Tagasi üles
Back