Shiffrin jätkas imelist vormi ja võitis kuuenda kulla, eestlasel polnud MMil õnne

Mikaela Shiffrin.
Mikaela Shiffrin. Foto: Eibner-Pressefoto/EXPA/Groder via www.imago-images.de/imago images/Eibner Europa/Scanpix

Itaalias Cortina d’Ampezzos jätkuvatel mäesuusatamise maailmameistrivõistlustel jagati täna välja medalikomplektid Alpi kahevõistluses. Naiste seas võitis oma kuuenda MM-kulla ameeriklanna Mikaela Shiffrin, meestest aga oma esimese austerlane Marco Schwarz.

Naiste võistlustel said tulemuse kirja vaid 16 sportlast ning Shiffrin oli pärastülusuurslaalomit kolmandal kohal. Slaalomis oli ta kõige nobedam ning võitis 0,86 sekundilise eduga kulla slovakitari Petra Vlhova ees. Kolmas oli šveitslanna Michelle Gisin (+0,89). Shiffrin on nüüd kuldmedaleid noppinud viiel MMil järjest ning ta on alles 25-aastane.

Meeste Alpi kahevõistluses oli parim Marco Schwarz, kel käis tihe rebimine prantslase Alexis Pinturaultiga. Ülisuurslaalomis edestas prantslane austerlast 0,36 sekundiga, kuid slaalomis oli omakorda kiirem Schwarz ning võttis lõpus 0,04 sekundilise eduga Pinturaulti ees kuldmedali. Kolmandaks platseerus šveitslane Loic Meillard (+1,12).

Stardis oli ka üks eestlane, kui kahjuks ei saanud Juhan Luik Alpi kahevõistluses tulemust kirja. Ülisuurslaalomi järel oli ta 37. (+5,30), aga slaalomis ei olnud mehel õnne ning ta oli sunnitud katkestama. Meestest lõpetas mõlemad sõidud 23 suusatajat.

Postimees ja Kanal 12 jätkavad MMilt otseülekandeid neljapäeval, kui kavas on naiste suurslaalom. MMil osaleb eestlastest lisaks Luigele ka Tormis Laine, kuid mõlemad sportlased hakkavad sel nädalal võistlema koha eest slaalomi põhisõitudes.