BLOGI JA GALERII ⟩ Korvpallifännide närvidel mänginud Eesti murdis lisaajal Itaalia ja astus pika sammu EMi suunas (1)

Eesti korvpallikoondis alistas EM-valiksarja viimase akna esimeses mängus lisaajal alagrupi liidri Itaalia napilt 105:101. Pingelise kohtumise käigu ja analüüsi leiab allolevast blogist.

Enne mängu

Venemaal Permis peetav «mull» algas eile, mil Itaalia alistas põnevuskohtumises Põhja-Makedoonia. Kuigi saapamaalastel on EM-pilet ühe korraldajana juba taskus, pole senisest neljast kohtumisest kaotatud ainsatki.

Avakohtumises oli Itaalia parim 18 punkti toonud Amedeo Tessitori. Eesti koondislase Kaspar Treieri tiimikaaslane Sassari Dinamos, Marco Spissu lisas 13 silma ja üheksa resultatiivset söötu. Kahekohalise skoorini jõudis ka Giampaolo Ricci (11).

Peatreener Romeo Sacchetti kasutas Põhja-Makedoonia vastu 11 pallurit, mänguaeg jagunes üsna ühtlaselt. Vaid Spissu müttas üle 25 minuti. Permi lennati 14 mängijaga.

Aasta tagasi peetud kohtumises võitis Eesti koduses Saku suurhallis Itaalia vastu avapoolaja, ent pidi lõpuks tunnistama vastase kuuepunktilist paremust.

«Tegu on väga füüsilise võistkonnaga. Mäng tõotab tulla agressiivne ja me peame olema selleks valmis. Nad vahetavad palju katteid, ka see on üks nüanss, millele peame tähelepanu pöörama. Oleme noor võistkond ja soovime kõik 40 minutit mängida intensiivset korvpalli,» ütles Eesti peatreener Jukka Toijala matši eel.

Meie meeskonda läks Permi 15 mängijaga. Tänasest matšist jäävad eemale Mihkel Kirves, Jaan Puidet ja Egert Haller. Tosina üles antava mehe hulka kuulub ka üks debütant, Pärnus edukat hooaega tegev Märt Rosenthal.

Eesti koosseis mänguks Itaaliaga: Kristian Kullamäe, Sten-Timmu Sokk, Rait-Riivo Laane, Märt Rosenthal, Martin Dorbek, Robert Valge, Janari Jõesaar, Henri Drell, Kregor Hermet, Kaspar Treier, Rauno Nurger ja Maik-Kalev Kotsar.