N, 2.02.2023

M-Sport saab uue auto arendamisel vajalikku tuge

Christopher Krutto
M-Sport saab uue auto arendamisel vajalikku tuge
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
M-Sport on tänavu teeninud meeskonnana 24 MM-punkti.
M-Sport on tänavu teeninud meeskonnana 24 MM-punkti. Foto: M-Sport / Twitter

Pole saladus, et M-Spordi rallimeeskond sai koroonaviiruse tõttu karmi rahalise paugu ja on pidanud seetõttu kulusid kokku tõmbama. Uue auto arendusel on neile abikäe ulatanud Ford.

Kuigi M-Sport kasutab Fordi masinaid, siis pole nad enam aastaid olnud USA autotootja ametlik tehasetiim. Kuigi nad saavad Fordilt tehnilist tuge, siis rahaliselt tuleb neil enamasti ise hakkama saada.

Kuna järgmisel aastal tulevad WRC-sarjas kasutusele uutele regulatsioonidele vastavad ralliautod, siis otsustati tänavune hooaeg ohverdada, et olla uue masinaga konkurentsivõimalused.

Nüüd tunnistas M-Spordi tiimijuht Richard Millener, et on saanud USA autotootjalt abikäe. «Meil on väga vedanud, sest Ford on täielikult pühendunud uue masina arendamisele minevatele kulutustele. Neil on selleks meist täiesti eraldiseisev eelarve,» rääkis Millener neljapäeval Motorsport Newsile.

Kuigi Fordi tugi on tiimile meeldivaks üllatuseks, siis üldiselt tuleb neil õppida kokkuhoidlikumalt hakkama saama. «Peame mõtlema eelmise aasta ja 2021. aasta tagajärgedele. Firma liigub uues suunas ja peame tegema kindlaks, et suudame opereerida väiksema koosseisu ja kitsamate kulutustega,» rõhutas tiimipealik.

«Samal ajal peame balansseerima, et olla võimalikult konkurentsivõimelised. See on olnud väljakutse, aga oleme praeguse seisuga rahul,» lisas ta.

M-Spordi omanik Malcolm Wilson andis mõni aeg tagasi mõista, et uutele reeglitele vastavat autot soovitakse esimest korda katsetada veebruari lõpus või märtsi alguses. Samas pole veel teada, kas tiimi uus masin põhineb Ford Fiestal, millega praegu sõidetakse, või Ford Pumal.

Lisaks autole on M-Spordil järgmiseks hooajaks suured plaanid ka sõitjate osas. «Minu eesmärgiks on tuua tiimi Ott, Elfyn või Thierry [Neuville]. Muidugi jälgime pingsalt ka Andreas Mikkelseni tulemusi WRC2-sarjas. Soovin panna kokku tugevaima võimaliku sõitjate koosseisu,» ütles Wilson MasMotor Chile'ile antud intervjuus.

Märksõnad
Tagasi üles