30 minutit hiilgavat korvpalli, mis viisid valutu õppetunni saanud Eesti EMi lävele

Maik-Kalev Kotsar kerkis 32 punktiga üleplatsimeheks.
Maik-Kalev Kotsar kerkis 32 punktiga üleplatsimeheks. Foto: fiba

Eesti meeste korvpallikoondis alustas Permis peetavaid viimaseid EM-valikmänge parimal moel, alistades alagrupi liidri Itaalia lisaajal 105:101. Sellega astuti suur samm finaalturniirile pääsemise poole.

Eestlased esitasid tugeva meeskonna vastu kolmveerandi mänguajast viimase viie aasta parima partii, eelkõige rünnakul. Kui 26 minutit oli mängitud, juhtis Eesti 74:53! Elu mängu teinud Maik-Kalev Kotsari vedamisel tuli korve lähedalt, keskpositsioonilt ja kaugelt, häid viskekohti leiti ladusalt. Lõpuni see idüll siiski ei kestnud.

Veel 34. minutil olid eestlased ees 89:72, kuid siis viskasid vastased kiirelt mitu korvi järjest ja äkitselt jooksis meie mängumootor täiesti kinni. Normaalaja lõpetas Kaspar Treieri klubikaaslase, Sassari mängujuhi Marco Spissu läbimurre ja seis jäi 94:94. Eestlaste õnneks sai aeg otsa enne, kui vastane võita jõudis. Väike paus andis meile võimaluse end koguda ja lisaajal võit kätte saada.