Soomlaste imeline spordipäev: EM-pilet teeniti nii jalgpallis kui ka korvpallis

Soome kuldne jalgpalli naiskond.
Soome kuldne jalgpalli naiskond. Foto: MAURI RATILAINEN/EPA

19. veebruar läheb Soome spordiajalukku kui väga edukas päev. Kui esmalt kindlustasid kohe Euroopa meistrivõistlustele meeste korvpallikoondis, siis veidi hiljem said samaga hakkama naiste jalgpallikoondis.

Esimesena asusid EM-piletit püüdma korvpallurid, kes läksid Gruusias vastamisi Šveitsi rahvuskoondisega. Edasipääsu kindlustamiseks vajati võitu ning tuli ka loota, et Serbia suudaks alistada koduväljakul mängivat Gruusiat.

Soome alustas kohtumist Šveitsiga suurepäraselt. Juba poolajaks oldi 19 punktiga juhtimas ning kolmanda veerandaja viimaseks minutiks oli eduseis paisunud 27-punktiliseks. Kuigi normaalaja viimastel minutitel tekkis Soomel väike võidukramp, siis sellest toibuti ning vastaseid viiest silmast lähemale ei lubatud. Lõppseisuks jäi 92:84.