R, 9.12.2022

Ogier kavatseb pärast karjääri lõppu liituda autospordisarjaga, mis on meelitanud ligi ohtralt staare

Christopher Krutto
Ogier kavatseb pärast karjääri lõppu liituda autospordisarjaga, mis on meelitanud ligi ohtralt staare
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sebastien Ogier.
Sebastien Ogier. Foto: Toyota Gazoo Racing WRT

Autoralli MM-sarja valitsev maailmameister Sebastien Ogier on teinud selgeks, et lõpetab tänavusel hooajal karjääri ja täiskohaga enam rallimaailma tipus kaasa ei tee. Nüüd andis prantslane teada, mis plaan tal on järgmiseks aastaks.

Tänavu jahib Ogier juba kaheksandat maailmameistritiitlit ja tegi selleks tugeva alguse. Monte Carlo rallil võttis ta esikoha ja korjas maksimumi ka punktikatselt. Kuigi alustuseks on tal vaja keskenduda tänavusele hooajale, siis teeb ta plaane juba ka järgmiseks.

Pärast erruminekut plaanib ta osa võtta uuest Extreme E sarjast, millega tehakse algust sel aastal. Tänavu sõidetakse seal Odyssey 21 nime kandva elektriautoga viis rallit. Kusjuures masin suudab toota üle 550 hobujõu.

«Tänavu ei olnud mul võimalik kombineerida WRC-d ja Extreme E-d, sest oleksin pidanud liiga kaua perest eemal olema. 2022. aastal saan ma seda sõita,» rääkis Ogier L'Automobile Magazine'ile.

Kui tema kaasmaalane Sebastien Loeb on näidanud üles huvi kestvusrallide vastu ja osalenud korduvalt näiteks legendaarsel Dakari rallil, siis Ogier nendest huvitatud ei ole. Samas soovib ta proovida Extreme E-d ja veel mõndasid võidusõite.

Loe ka: «Extreme E soovib tähtede abiga viia mootorispordi tulevikku»

«Miks ei võiks ma sõita mõndasid rallisid ja veel muid asju, näiteks Le Mansi 24-tunni sõitu. Neid asju ma juba ootan. Natuke on mul ringrajasõidus kogemusi olemas,» rääkis prantslane, kellel on kogemusi Porsche Cupilt ja DTM-ist.

Ogier puhul ei ole tegu esimese autosporditähega, kes Extreme E vastu huvi näitab. Sel aastal saab seal näha Loebi, Carlos Sainzi ja Jenson Buttonit. Lisaks on tiimijuhtidena ennast kirja pannud vormelitähed Lewis Hamilton ja Nico Rosberg.

Extreme E eesmärgiks on läbi võistluste parandada inimeste kliimateadlikust ja seetõttu ongi see paljudele mootorisporditähtedele nii huvi pakkuv. Sari saab alguse märtsis, kui Saudi Araabias sõidetakse «kõrbe» nime kandev etapp.

Märksõnad
Tagasi üles