R, 29.09.2023

VIDEO ⟩ Tartu maratoni võit tuli üle 16 aasta taas Eestisse

Christopher Krutto
Facebook
Comments 11
47. Tartu maratoni võitis Mart Kevin Põlluste.
47. Tartu maratoni võitis Mart Kevin Põlluste. Foto: Sille Annuk

Täna sõidetud 47. Tartu suusamaratoni võitjaks tuli Mart-Kevin Põlluste ajaga 3:03.12,8, edestades lähimat jälitajat Henri Roosi 29,5 sekundiga. Kolmandaks tuli Taavi Kaiv, kes kaotas liidrile juba üle kahe minuti.

Põlluste võit lõpetas eestlaste pika ootuse. Viimati krooniti Maarjamaa esindaja Tartu maratoni võitjaks 2005. aastal, kui esimesena finišeeris Elvas Raul Olle.

32 kilomeetri peal oli liidergrupp jäänud vaid kolm meest, kelleks olid Põlluste, Roos ja Hendrik Peterson. 46,6 kilomeetri peal oli Peterson juba maha jäänud. Kuigi 10 kilomeetrit enne lõppu oli Roos veel Põllustel tihedalt kannul, siis lõpuks tuli Eesti parim pikamaasuusataja finišisse kindla eduga.

«Käed olid ikka krambis lõpus. Aga hea meel on, et sain koos Henri Roosiga pikalt sõita, paar kilti enne lõppu läksin eest ära. Teadsin, et kui jätan asja Henriga lõpu peale, siis jääks ma talle alla,» tunnistas võitja pärast finišit Tartu Postimehele.

Põlluste võitis sel hooajal Estoloppeti sarja kuuluva Alutaguse maratoni ning parandas resultaate rahvusvahelises maratonisarjas Visma Ski Classics.

Naiste seas tuli kolmandat korda Tartu Maratoni võitjaks Tatjana Mannima (3.17.58,8). Talle järgnesid Piret Pärnik (+08.03,3) ja Reeda Tuula-Fjodorov (+08.53).

«Rada mulle meeldis, välja arvatud lõpp, kus läks juba paaristõugetega raskeks. Ka meestega oli hea koos sõita,» nentis naistest esimesena lõpetanud Mannima.

Kokku startis täna põhisõitudel 3477 suusasõpra, neist 2510 pikemale 63km distantsile ja 967 lühemale 31km distantsile.

Esimest korda Tartu Maratoni ajaloos on võimalik osaleda ka virtuaalselt ja seda saab teha kuni 14. märtsini.

Tartu Maratoni Kuubiku hooaeg läheb edasi 9. mail, kui joostakse 39. Tartu Maastikumaraton.

Vaata Põlluste võidukat finišit:

Reaalajas tulemusi saab jälgida siit.

Facebook
Comments 11

Märksõnad

Tagasi üles