Kaunase Žalgiris võttis Eesti vilemehe pilgu all olulise võidu

Kaunase Žalgirise ja Belgradi Crvena Zvezda kohtumine.
Kaunase Žalgirise ja Belgradi Crvena Zvezda kohtumine. Foto: Karolis Kavolelis/Scanpix Baltics

Korvpalli Euroliigas teenis Kaunase Žalgiris kodusaalis olulise 75:62 võidu Belgradi Crvena Zvezda vastu.

Avaveerandi 22:26 kaotanud väljakuperemehed jäid kaotusseisu ka esimese poolaja lõpuks 40:44, kuid haarasid härjal sarvist teise poolaja alguses enne viimast kümmet minutit juhti kahe punktiga 60:58.

Viimasel veerandil lubati külalistel visata vaid neli punkti ning võeti väärikas 75:62 võit. Žalgirise parimana viskas Marius Grigonis 17 punkti, 16 lisas Nigel Hayes ja 15 Augustine Rubit.

Vastaste poolel viskasid 16 punkti Jordan Loyd ja Marko Simonovic. Kolmest õigust mõistnud kohtunikud üks oli eestlane Rait Peerandi. Euroliiga hooaja 14. võidu saanud Leedu esiklubi võitleb jätkuvalt koha eest play-offis olles üheksandal kohal.