Eesti võitis koduselt MMilt teise medali

Olle Ilmar Jaama.
Olle Ilmar Jaama. Foto: Eesti Orienteerumisliit/Facebook

Täna Käärikul alanud suusaorienteerumise tiitlivõistlused on eestlastele kulgenud imeliselt: kui Daisy Kudre võitis ennelõunal naiste sprindis MM-kulla, siis Olle Ilmar Jaama teenis MMil kuni 17-aastaste noormeeste hulgas sprindidistantsil pronksi.

16-aastasel Jaamal kulus kümne kontrollpunktiga 2,3 km pikkuse võistluse läbimiseks 11 minutit ja 25 sekundit. Kirkamad medalid ei jäänud teps mitte kaugele, sest venelased Artur Plehhov ja Jaroslav Seljukov jäid eestlasest vastavalt seitsme ja kuue sekundi kaugusele.

Jaama kõrval olid võistlustules ka Timo Kudre (9. koht, kaotust võitjale +1.03), Chris Marcus Krahv (12; +1.38), Maanus Udam (23.; +3.01) ja Markus Juhkam (33.; +10.12).

Suusaorienteerumise MMi on võimalik otsepildi vahendusel jälgida Postimehe vahendusel. Selleks pead aga olema digitellija. Tellimuse saab sooritada SIIN. Võistlused lõpevad sel pühapäeval.