N, 1.06.2023

Täiseduga jätkav Serviti jättis pidupäeval võidu koju

Henry Lääne
, sporditoimetuse juht
Facebook Twitter
Comments
Hetk Põlva Serviti ja HC Tallinna vastasseisust vabariigi aastapäeval. Viskel on Tõnis Kase.
Hetk Põlva Serviti ja HC Tallinna vastasseisust vabariigi aastapäeval. Viskel on Tõnis Kase. Foto: Helin Potter

Eesti meeste käsipalli meistriliigas tähistati vabariigi aastapäeva sportlikult, sest Põlvas kohtusid järjekordses liigamängus Serviti ja HC Tallinn. Kolmandat korda käimasoleval hooajal oli Serviti konkurendist parem, sel korral tulemusega 29:20 (13:8) ning kindlustas ühtlasi põhiturniiril esikoha, vahendab alaliidu pressiteade.

Serviti andis mitmele pallurile puhkepäeva ning euromängudes pealtvaatajarolliga leppima pidanud neli mängijat said oma võimaluse. Tallinna ridades naasis Eesti palliväljakutele neli hooaega Hollandis mänginud Jesper Bruno Bramanis ja tagasituleku tegi pärast pikemat pausi ka joonemängija Rainer Kelk.

Markus Oliver Mädo viskas küll kohtumise avavärava, aga põlvalased vastasid kiirelt kolme tabamusega. Mädo karistusviskest tuli uuesti viik 3:3 ning külalistel oli võimalusi enamakski, ent Serviti väravavahti Eston Varuskit ei suudetud kuidagi üle mängida.

Mingi aja kasvas skoor ainult karistusvisete abil ja seisul 5:4 ei saanud kumbki meeskond nelja minuti jooksul palli vastase võrku. Serviti kaitse toimis hästi ja teisel pool platsi võttis kolleeg Varuskist eeskuju Tallinna kogenud puurivaht Marius Aleksejev, kellele tulid appi ka väravaraamid.

Kodumeeskond spurtis 7:4 juhtima, peagi tegi Otto Karl Kont karistusviske järel seisuks 10:5. 26. minutil tegi sama mees 12:6 ja Alfred Timmo kasvatas edu seitsmeväravaliseks. Mädo ja Dmõtro Turtšenko tulistasid vaheajaks tabloole seisu 13:8.

Teise pooltunni algul oli kohtunikud lahked karistusi jagama ning oli harv juhus, kui meeskonnad said samaaegselt tegutseda platsil täiskoosseisudes. Mängu lõpuks kogunes mõlemal tiimil eemaldamisi kuus, kusjuures Bramanise tagasitulek lõppes 45. minutil, mil ta sai kolmanda kaheminutilise karistuse tõttu punase kaardi.

Väravaid visati teise poolaja algul kordamööda. Tallinna peatreener Risto Lepp püüdis rünnakut elavdada väravavahti seitsmenda väljakumängijaga asendades ja 39. minutil tuli Markus Viitkari viskest 17:13. Ei läinud aga kaua, et Serviti jälle eest rebiks ja Ülljo Pihus tegi 21:14.

Uus lootus tekkis pealinlastele 51. minutil, olles Kaspar Leesi vedamisel jälle nelja värava kaugusel jõudnud. Aga seisult 23:19 tabas Tallinn ülejäänud mänguaja jooksul veel vaid korra ning täiseduga liigat jätkav Serviti võttis kindla võidu tulemusega 29:20.

Kont viskas võitjate kasuks kuus, Timmo ja Mathias Rebane viis ning Arturs Meikšans neli väravat. Tallinna poolel olid täpsemad Mädo seitsme, Lees viie ja Rauno Aus kolme tabamusega.

Tabeliseisu vaata SIIT.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles