Eesti noormehed tulid suusaorienteerumise EMil teatesõidus pronksile (1)

Olle Ilmar Jaama
Olle Ilmar Jaama Foto: Reigo Teervalt / WSOC2021

Suusaorienteerumise noorte Euroopa meistrivõistluste viimane päev tõi Eesti koondise medalikontole lisaks veel ühe pronksi.

Poiste teatesõidus alustas tugevalt meie esimese vahetuse sõitja Chris Marcus Krahv, kes finišeeris kolmandana. Teist vahetust sõitnud Timo Kudre langes koha võrra, andes vahetuse Olle Ilmar Jaamale üle neljandana. Kaotust oli sel hetkel võitjale kogunenud minut ja 44 sekundit, kolmas koht oli samuti enam kui minuti kaugusel.

Viimast vahetust sõitnud Jaama aga suutis Eesti võistkonna kolmandaks tõsta. Venemaa langes vigade tõttu teiselt kohalt neljandaks. Kulla võttis sellest sõidust Šveits, hõbeda Läti.

Meie tüdrukute tiimi avavahetuse sõitja Birgit Rõõm lõpetas kolmandana, Liis-Marii Kaso tõstis võistkonna teisele kohale. Kolmandat vahetust sõitnud 14aastane Mareli Vaher püsis pikalt kolmandal positsioonil, kuid pisut enne finišit Venemaa teine võistkond siiski möödus ja meie tulemuseks jäi neljas koht (kaotus kolmandale kohale 2 minutit 23 sekundit).

Euroopa noortemeistriks pärjati Tšehhi, hõbeda võitis Venemaa esimene võistkond.