Kalev/Cramo jättis Astana korvidieedile ja noppis kindla võidu

Ville Arike
Janari Jõesaar kogus 17 punkti, 18 lauapalli ja 4 vaheltlõiget!
Janari Jõesaar kogus 17 punkti, 18 lauapalli ja 4 vaheltlõiget! Foto: Mihhail Serbin/VTB

Pärast koondisemängudest tingitud pausi jätkus BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonna VTB Ühisliiga teekond Kasahstani pealinnas Nur-Sultanis, kus kohaliku Astana vastu võideti teine veerandaeg 25:5 ja selle abil kogu mäng 77:61.

Superpartii tegi Janari Jõesaar, kes kogus 35 minutiga 17 punkti, 18 lauapalli ja neli vaheltlõiget. Tema efektiivsusnäitaja oli 32. Jõesaare lauapallide arv tähistab Ühisliiga hooaja rekordit (seni oli see 17ga Krasnodari Lokomotiv-Kubani tsentri Alan Williamsi nimel). Kalevi resultatiivseim oli 21 punktiga Chavaughn Lewis.

Peatreener Roberts Štelmahers tõstis esile Jõesaare ja teiste hoolealuste tehtud töö tähtsust. «Kui visked kõige paremini ei lähe, aga ikka võidad kindlalt, näitab see kõva võitlusvaimu. Saime ründelauast palju uusi võimalusi,» rõhutas ta. Kalev noppis ründelauast 18 palli, ainuüksi Jõesaar (8) võttis neid tervest vastasmeeskonnast (7) rohkem.