T, 7.02.2023

Valitsus toetab sporti ja kultuuri mitme miljoni euroga, aga Haanja maraton jääb ära

Postimees Sport
Valitsus toetab sporti ja kultuuri mitme miljoni euroga, aga Haanja maraton jääb ära
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Veebruari lõpus toimusid Eesti eripaigus mitmed suusamaratonid, ent märtsist sääraseid üritusi pidada ei saa.
Veebruari lõpus toimusid Eesti eripaigus mitmed suusamaratonid, ent märtsist sääraseid üritusi pidada ei saa. Foto: Sportfoto

Valitsuskabinet jõudis täna, 2. märtsil kokkuleppele avada uued abimeetmed kultuuri- ja spordivaldkonnale kogusummas ligi 4,3 miljonit eurot. Kultuurielu on suletud vähemalt 28. märtsini, kui valitsus ei otsusta teisiti.

Peamine toetusmeede tuleb kabineti otsuse kohaselt töötukassast. Vabakutseliste loovisikute abipaketti otsustas valitsus reservist eraldada 1,54 miljonit eurot. Võlaõiguslepinguid kasutavate kultuuri- ja spordiorganisatsioonide toetuseks eraldab valitsus 2,8 miljonit eurot, seisab kultuuriministeeriumi kodulehel. 

«Me peame oma kultuuri- ja spordikorraldajaid ning loovisikuid hoidma. Kui kultuur taas avaneb, peab meie kultuurielu võimalikult sujuvalt jätkuma. See kindlasti väga oluline tugi, sest lisaks töötukassale tuleb meie valdkonda juurde erimeetmeid 4,3 miljoni euro ulatuses,» teatas kultuuriminister Anneli Ott. 

Kultuuriministeerium alustab tööd eraldatud summade jaotussüsteemi väljatöötamiseks. Raha eraldatakse valitsuse reservist järgmisel nädal, kui on täpsemalt paigas kultuuri- ja spordivaldkonna seesmine jaotus. Lisaks eraldab valitsus haridus- ja teadusministeeriumile 2,6 miljonit eurot, et toetada erahuvihariduse ja -huvitegevuse valdkond. Sinna kuulub ka noortesport.

Seni kehtestatud piiranguid spordile, huvitegevusele jne ei muudetud. Spordivõistlusi ja liikumisüritusi tohib läbi viia ainult professionaalidele ja puuetega istikutele. Valitsus tühistas laupäevaks planeeritud Haanja suusamaratoni eriloa seoses viiruse leviku olukorraga. 

Märksõnad
Tagasi üles