Tapva kaitsega viienda järjestikuse võidu teeninud Baskonia võitleb Euroliiga play-off'i eest, Raieste taas platsil

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Sander Raieste.
Sander Raieste. Foto: Karolis Kavolelis/Scanpix Baltics

Korvpalli Euroliiga 27. vooru matšis teenis Sander Raieste koduklubi Vitoria Baskonia koduväljakul veenva 91:66 võidu Piraeusi Olympiacose üle.

Kümne minuti järel 15:21 kaotusseisus olnud Baskonia ladus võidule vundamendi teise veerandajaga. Kreeka suurklubi hoiti vaid 11 punkti peal, ise visati 28 silma.

Teisel poolajal kulges mäng võõrustajate taktikepi all. Vastased kägistati lõplikult viimase veerandajaga, üheksa esimese minutiga viskas Olympiacos vaid kaks punkti! Baskonia edu kasvas korraks ka üle 30 punkti, võitjas ei tekkinud kahtlustki.

Suur edu avas taas võimaluse ka Raiestele. 2.07ga tal skoori avada ei õnnestunud. Ainus pealviske üritus blokeeriti. Hea märk on see, et viimasel ajal teenib meie mees minuteid.

Tiimi parimana viskas Luca Vildoza 19 punkti. Teisel veerandajal võistkonna kolme tabava kolmesega käima tõmmanud Rokas Giedraitis lisas 18 silma.

Baskonia teenis 13 kaotuse kõrvale viienda järjestikuse, kokku 14. võidu, tõustes Valenciaga jagama 10.-11. kohta. Play-off'i piiril olevad Kaunase Žalgiris ja Istanbuli Fenerbahce jäävad ühe võidu kaugusele. Türgi klubi kohtub täna Milano Armaniga.