Korraldajamaa Gabon jõudis veerandfinaali

Bruno Zita Mbanangoye (paremal).
Bruno Zita Mbanangoye (paremal). Foto: mtnfootball.com

Aafrika Rahvuste Karikal kindlustas alagrupist edasipääsu Gaboni koondis, kui tõelises põnevusetenduses alistati 3:2 Maroko. Võiduvärav sündis seejuures seitsmendal üleminutil.

Houssin Kharja viis marokolased avapoolaja keskel juhtima, kuid kümmekond minutit enne lõppu lõid Pierre Aubameyang ja Daniel Cousin kolme minutiga kaks väravat ning viisid omakorda Gaboni ette. Esimesel lisaminutil viigistas Kharja penaltist, kuid viimane sõna jäi Gabonile. Käis seitsmes lisaminut, kui Bruno Zita Mbanangoye karistuslöögi ristnurka keerutas ja kodumeeskonnale võidu tõi.

Gabon pääses sarnaselt teisele korraldajamaale Ekvatoriaal-Guineale veerandfinaali. Gaboni jaoks on see teine kord Aafrika Rahvuste Karikal alagrupist edasi pääseda.