Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Solberg võib teenida tulevaseks hooajaks Hyundais koha põhisõitjana? Adamo: kes seda teab?

Oliver Solberg Arctic Rallyl. FOTO: Hyundai Motorsport

Talendikas Oliver Solberg debüteeris Soomes toimunud Arctic Rallyl MM-sarjas WRC-autoga. Seal näitas ta muljetavaldavat esitust ning nõnda kinnitas Hyundai pealik Andrea Adamo, et Solberg teenib kindlasti tänavu võimalusi kõrgeimal tasemel kihutada.

Arctic Rallyl saavutas Solberg seitsmenda koha. Tegelikult oli ta isegi kinni kuuendast positsioonist, kuid punktikatsel tehtud piruett röövis selle võimaluse. Siiski polnud see seitsmes koht teenitud kerge pingutuse tulemusena ning Solberg näitas vägevat kiirust.

Hetkel on kindel, et Solberg saab WRC-autosse veel istuda, kuid hetkel pole lihtsalt kindel millal täpsemalt. «Loomulikult saab ta võimaluse,» avaldas Adamo. «Rohkem ma siiski saladuseloori ei tõsta. Kui ma ütleksin teile, mitu rallit ta kaasa sõidab, siis hakkaksite mind peagi survestama, et millal need täpsemalt juhtuma hakkavad.»

Solbergil on Hyundaiga kehtiv leping, mille ta sõlmis tänavuse hooaja alguses. Tegelikult pidi 19-aastane rallimees kihutama WRC2-sarjas, kuid tema kiirus näitab, et suudab vajadusel hästi esineda ka kõige kõrgemal tasemel. Seda, kas Solberg võib saada järgmise aastal Hyundai põhisõitjaks, Adamo ei kinnitanud ega ka lükanud tagasi. «Kes seda teab?» viskas Adamo küsimuse õhku.

Tagasi üles
Back