T, 6.12.2022

Ärm jõudis Belgia ühepäevasõidul esikümnesse

Postimees Sport
Ärm jõudis Belgia ühepäevasõidul esikümnesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rait Ärm.
Rait Ärm. Foto: Erakogu

Belgias toimunud võidusõidu võitis kohalik rattur Tim Merlier (Alpecin-Fenix) ajaga 4:34:44, teine oli britt Mark Cavendish (Deceuninck - Quick Step) ja kolmas belglane Timothy Dupont (Bingoal - Wallonie Bruxelles).

«Olles vaadanud võistlustrassi profiili, oli juba enne starti teada, et võistlus lõppeb pundifinishiga. Eelneval õhtul sai tiimiga kokku lepitud, et panustame minu peale. Sõitsin ilusti pundi ees heal positsioonil, kuni jooksikute punt oli formeerunud. Peale seda sain pundis rahulikumalt sõita, sest tugevamad meeskonnad hakkasid pundi ees sõitu kontrollima. Viimasel 20 km pikkusel ringil saadi jooksikute punt kätte ja siis hakkas korralik võidusõit pihta. Iga tiim, kaasa arvatud minu tiim, üritas enda sprinterit heal positsioonil hoida, õnneks suutsime väga hästi pundi ees sõita.

Peale ühe kilomeetri märki ei olnud mul enam ühtegi abimeest ning pidin ise vaatama, kuidas finishiga hakkama saan. Liikusin ise pundis ette poole ja nihverdasin ennast rivaalmeeskondade saba peale. Olin sunnitud selle jaoks päris palju energiat kulutama ning seetõttu pidin leppima kümnenda kohaga. Jäin tänase sooritusega rahule ja siit on väga hea edasi minna!» võttis Ärm võiduõidu kokku.

Teise eestlasena tänasel sõidul osalenud Oskar Nisu (EvoPro Racing),kelle ülesanne oli tänase sõidu lõpus olla viimane abiline tema klubi sprinterile Michael Van Staeyen'ile, sattus ca 20 km enne lõppu grupikukkumisse ja katkestas.

Kolmanda eestlasena stardis olnud Markus Pajuri (Team Arkéa Samsic), kelle ülesanne oli täna oma tiimikaaslaseid aidata, lõpetas 41. kohal.

Märksõnad
Tagasi üles