TIPPHETKED Väga raskest seisust välja roninud Saaremaa jäi poolfinaalseerias ellu

Võrkpalli Eesti meistrivõistlustel poolfinaalis alistas Saaremaa VK kodusaalis 3:2 (20:25, 25:27, 29:27, 25:16, 15:12) Tallinna Selveri ja vähendas kolme võiduni peetavas seerias kaotusseisu 1:2 peale.

Laupäeval põhitegija Hindrek Pulgata, kes rikkus tiimisiseseid reegleid, mänginud Saaremaa andis viimaks väärilise lahingu. Avageim lõpp läks küll käest, ent väikese tagasilöögi järel alla ei antud.

Teises vaatuses jäi Selver tihedas heitluses veel napilt peale, ent kolmandas suutsid koduperemehed lõpuks silma pähe saada. Kusjuures külalistel oli 24:23 seisult kasutada matšpall. Hea emotsioon kandus edasi: neljanda geimi keskpaigas kasvatati edu kuuepunktiliseks ja enam tagasi ei vaadatud.

Otsustavas geim algas pingelises õhkkonnas ja võrdselt. Seisult 5:5 teenis Saaremaa aga kolm punkti järjest, millega haarati initsiatiiv. Selver jõudis veel korraks ühe silma kaugusele, ent ei enamat. Koduperemehed panid oma paremuse maksma 15:12 ja võitsid 0:2 kaotusseisust matši 3:2.

Järgmine kohtumine peetakse pühapäeval Tallinnas. Kui tarvis, toimub seeria otsustav matš 17. märtsil taas Saaremaal.